12 grudnia
czwartek
Dagmary, Aleksandra, Ady
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Od Jakuba do Jakuba

Ocena: 0
193

Pięćset lat kościoła św. Jakuba na Tarchominie to okazja do całorocznego dziękczynienia: w sobotę 21 kwietnia parafianie i przyjaciele „jakubowi” udali się z pieszą pielgrzymką do kościoła św. Jakuba na pl. Narutowicza.

fot. Jacek Kalinowski/Idziemy

Po Mszy Świętej odprawionej przez ks. proboszcza Andrzeja Kowalskiego, w pielgrzymce pod hasłem „Od Jakuba do Jakuba” wyruszyło 120 osób. Wśród nich szli harcerze i harcerki 71 WDHiGZ im. Pułku AK „Baszta” oraz 64 WWDH „Fregata”.

Na trasie długości ok. 18 km pielgrzymi nawiedzili cztery parafie: Matki Bożej Loretańskiej na Pradze, katedrę św. Floriana, archikatedrę św. Jana i kościół św. Jakuba na Ochocie, który świętuje w tym roku stulecie, o czym przypomniał proboszcz ks. prałat Henryk Bartuszek. Do atrybutów pielgrzyma należały m.in. żółte chusty z nadrukowanym logo pięćsetlecia i foldery o najstarszym kościele Warszawy, którymi obdarowywano napotkane na trasie osoby. – Była to pielgrzymka dziękczynna za pięćset lat naszego kościoła, ale szedłem też w intencji moich parafian i bliskich. Była to dla mnie bardzo osobista pielgrzymka, podobnie jak dla jej wielu uczestników – powiedział tygodnikowi „Idziemy” ks. Piotr Urbanowski.

Obchodom jubileuszowym patronują m.in. ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, burmistrz Białołęki Ilona Soja-Kozłowska. Patronat medialny sprawuje tygodnik „Idziemy”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, ojciec, dziennikarz-współpracownik tygodnika Idziemy, absolwent WSKiMS im. J. Giedroycia. Uczestnik wielu pielgrzymek papieskich, lektor w Parafii św. Brata Alberta w Warszawie-Wesołej. W "Idziemy" od 2006 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 grudnia

Kto ma uszy, niechaj słucha!
Dziś w Kościele:
+ czwartek, II tydzień Adwentu, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 41,13-20; Ps 145,1bc.9-13; Mt 11,11-15
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -