Papież Franciszek spotkał się w Watykanie z zakonnicą z Mali, która przez cztery i pół roku była więziona przez islamistów. Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni potwierdził, że papież przywitał się z pochodzącą z Kolumbii Glorią Cecilią Narváez w bazylice św. Piotra rankiem 10 października, tuż przed rozpoczęciem Mszy św. otwierającej XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów.

Jak poinformował o. Luigi Maccalli, włoski misjonarz, który przez jakiś czas był przetrzymywany razem z siostrą Glorią, zakonnica jest w dobrej formie fizycznej i psychicznej. Do jej uwolnienia przyczyniło się włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i wywiad.
59-letnia zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Maryi Niepokalanej została porwana 7 lutego 2017 r. przez czterech uzbrojonych bojowników z Al-Kaidy w Maghrebie, na granicy między Mali a Burkina Faso, gdzie przez sześć lat pracowała jako misjonarka wraz z trzema innymi siostrami. W niewoli spędziła łącznie cztery lata i osiem miesięcy.
Kilka miesięcy po porwaniu, za pośrednictwem Czerwonego Krzyża, do jej brata dotarło nagranie wideo, w którym s. Gloria informuje, że jest przetrzymywana przez islamistów. Wspólnota w Bamako, gdzie mieszkała, nieustannie modliła się w jej intencji. W 2020 r. Kościół w tym kraju ustanowił dzień modlitw o jej uwolnienie.
Zobacz: Mali: porwana misjonarka od czterech lat w rękach dżihadystów