19 stycznia
środa
Henryka, Mariusza, Marty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Organizowanie I Komunii Świętych - komunikat DW-P

Ocena: 0
339

Wydział Nauki Katolickiej diecezji warszawsko-praskiej wydał przed sezonem Pierwszych Komunii Świętych instrukcję dotyczacą sposobu ich organizowania w parafiach.

Fot. Tomasz Pro Foter CC BY

W odpowiedzi na często pojawiające się pytania, kierowane przez kapłanów oraz wiernych świeckich, informujemy, że tegoroczne I Komunie Święte w naszej diecezji mogą odbywać się zwyczajowo w miesiącach maju i czerwcu. Z uwagi na ograniczenia epidemiczne zaleca się zorganizowanie uroczystości w mniejszych grupach, podczas dodatkowych Mszy Świętych (także w różnych terminach, jeśli jest taka potrzeba), uwzględniając wszystkie inne wytyczne sanitarne. Prosimy o życzliwą współpracę rodziców, katechetów oraz duszpasterzy, za którą już teraz bardzo dziękujemy.

Pomocą w przygotowaniach do uroczystości mogą być informacje zawarte w komunikacie biskupa Romualda Kamińskiego z 1 lutego br. oraz materiały zamieszczone w zakładce „Przygotowanie do I Komunii Świętej”, dostępnej na diecezjalnej stronie internetowej w widocznym miejscu.

Dzieciom życzymy obfitości Bożej łaski i dobrego przeżycia pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii oraz sakramencie pokuty i pojednania.

ks. Piotr Pierzchała
dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 stycznia

Środa, II Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
Jezus głosił Ewangelię o królestwie
i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mk 3,1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter