20 października
środa
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież do Polaków: niech opieka Matki Bożej Częstochowskiej będzie dla was źródłem pokoju

Ocena: 5
600

„Niech matczyna opieka Matki Bożej Częstochowskiej będzie dla was, dla waszych rodzin i dla wszystkich Polaków źródłem pokoju i wszelkiego dobra" – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do polskich pielgrzymów podczas środowej audiencji generalnej.

Fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Zwracając się do Polaków, Franciszek przypomniał swoją wizytę na Jasnej Górze.

Publikujemy pełny tekst pozdrowień Ojca Świętego:

Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów.

Drodzy bracia i siostry, jutro w Polsce przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, czczonej w sanktuarium na Jasnej Górze. Pięć lat temu, i ja mogłem zatrzymać się z młodymi przed Jej czarnym obliczem i zawierzać Jej Kościół w Polsce i na świecie. Niech Jej matczyna opieka będzie dla was, dla waszych rodzin i dla wszystkich Polaków źródłem pokoju i wszelkiego dobra. Z serca wam błogosławię.

Na zakończenie dzisiejszej audiencji papież pozdrowił również uczestników Paraolimpiady, która wczoraj rozpoczęła się w Tokio. Podziękował im za świadectwo nadziei i odwagi. Zaznaczył, że dają oni przykład jak zaangażowanie sportowe pomaga przezwyciężać trudności, które wydają się nie do pokonania.

Franciszek życzył wszystkim obecnym, aby w ich sercach wzrastało pragnienie wchodzenia w coraz głębszą przyjaźń z Chrystusem oraz znajdowania w Nim radości i nadziei. Pozdrowił m.in. wiernych z Montegallo, których miejscowość została pięć lat temu dotknięta trzęsieniem ziemi. Ich obecność dała papieżowi okazję zwrócenia się do ofiar i wspólnot ze środkowych Włoch, z okolic Accumoli i Amatrice, które szczególnie zostały dotknięte wstrząsami sejsmicznymi. Zachęcił, aby dzięki wsparciu różnych instytucji nadal podejmowali wyzwanie „odrodzenia” bez popadania w zniechęcenie i podążali naprzód z nadzieją.

Przeczytaj także:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 października

Środa, XXIX Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo o godzinie,
której się nie domyślacie,
Syn Człowieczy przyjdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 12,39-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter