6 czerwca
sobota
Norberta, Laurentego, Bogumila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież: miłość do Jezusa wymaga gotowości pójścia Jego drogą

Ocena: 0
580

„Miłość do Jezusa wyraża się w przestrzeganiu przykazań Bożych" - podkreślił Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Regina caeli”, transmitowaną z biblioteki Pałacu Apostolskiego w Watykanie. Ojciec Święty przypomniał również, że jutro o godz. 7.00 odprawi Mszę św. przy grobie św. Jana Pawła II w setną rocznicę jego urodzin.

Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Papież zaznaczył, że miłość do Jezusa wymaga gotowości pójścia Jego drogą, czyli pełnienia woli Ojca, która streszcza się „w przykazaniu wzajemnej miłości”.

Ojciec Święty podkreślił, że Jezus nie powiedział: „Miłujcie mnie, tak jak ja was umiłowałem”, ale „miłujcie się wzajemnie, tak jak ja was umiłowałem”.

On nas miłuje, nie żądając od nas wzajemności i pragnie, aby ta Jego bezinteresowna miłość stała się konkretną formą życia wśród nas: taka jest Jego wola

- powiedział Franciszek.

Wskazał, że iść tą drogą pomaga Duch Święty „będący darem Bożej miłości, który zstępuje do serca chrześcijanina”. Jest to jednak „możliwe, gdy trwamy w posłuszeństwie Duchowi Świętemu”, tak aby „poprzez swoją czynną obecność” mógł przemieniać nasze serca, otwierając je „na prawdę i miłość”.

Odnosząc się do słów Jezusa: „Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania”, Ojciec Święty zwrócił uwagę, że przykazania te „nie są nam dane jako rodzaj lustra, w którym można zobaczyć odzwierciedlenie naszych nędz i niekonsekwencji”.

Przeciwnie, Słowo Boże jest nam dane jako słowo życia, które przemienia, które odnawia, które nie sądzi, by potępiać, ale uzdrawia, a którego celem jest przebaczenie. Słowo będące światłem dla naszych kroków. I to wszystko jest dziełem Ducha Świętego!

- przekonywał papież.

Franciszek zapowiedział również, że jutro o siódmej rano odprawi Mszę św. przy grobie św. Jana Pawła II w setną rocznicę jego urodzin:

Jutro przypada stulecie urodzin świętego Jana Pawła II w Wadowicach, w Polsce. Wspominamy go z wielką miłością i wdzięcznością. Jutro rano, o godzinie siódmej odprawię Mszę św., która będzie transmitowana na cały świat, przy ołtarzu, gdzie spoczywają jego doczesne szczątki. Z nieba będzie nadal wstawiał się za Ludem Bożym i o pokój na świecie

– powiedział Ojciec Święty po modlitwie „Regina caeli”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 czerwca

Sobota, IX Tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Norberta, biskupa
Błogosławieni ubodzy w duchu,
albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2 Tm 4,1-8; Ps 71, 8-9.14-17; Mk 12,38-44
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter