4 sierpnia
wtorek
Dominika, Protazego, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież: Trójca Przenajświętsza jest Miłością w służbie światu

Ocena: 0
486

„Oby Maryja pomagała nam przyjmować z otwartym sercem miłość Boga, nadając sens naszemu pielgrzymowaniu na tym świecie, ukierunkowując je zawsze ku celowi, jakim jest niebo” – powiedział papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański. Dzisiejsza niedziela skupia uwagę na Trójcy Przenajświętszej, która ukazuje nam Boga jako wspólnotę osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Realizują one jeden plan miłości, który zbawia ludzkość i świat.

Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Franciszek zwrócił uwagę, że Bóg nie postępuje z ludźmi według ich czynów. Nie potępia grzeszników, nie niszczy świata naznaczonego złem i demoralizacją.

On miłuje świat, pomimo jego grzechów. Bóg kocha każdego z nas, nawet kiedy popełniamy błędy i oddalamy się od Niego. Bóg Ojciec tak bardzo miłuje świat, że aby go zbawić, daje to, co ma najcenniejszego: swojego jedynego Syna, który oddaje swe życie za ludzi, zmartwychwstaje, powraca do Ojca i wraz z Nim posyła Ducha Świętego. Trójca Święta jest więc Miłością, całkowicie w służbie świata, który chce zbawić i stworzyć na nowo

- powiedział Ojciec Święty zaznaczając, że „miara bezgranicznej” miłości Boga została ukazana w osobie Abrahama, wezwanego, aby ofiarować jedynego syna. Bóg również objawił się Mojżeszowi jako ten, który jest pełen czułości, miłosierdzia, litości; pozostaje nieskory do gniewu, pełen łaski i wierności.

Dzisiejsza uroczystość zachęca nas do ponownego zafascynowania się niewyczerpanym Bożym pięknem, dobrocią i prawdą. Ale także pięknem pokornym, dobrocią i prawdą pokorną, bliską, która stała się ciałem, aby wejść w nasze życie, w nasze dzieje, w moją historię, w historię każdego z nas, aby każdy mężczyzna oraz każda kobieta mogli się z Nim spotkać i mieć życie wieczne

– dodał Franciszek.

To jest wiara: przyjęcie Boga-Miłości. Przyjęcie tego Boga-Miłości, który daje siebie w Chrystusie, prowadzi nas w Duchu Świętym; pozwolić się Jemu spotkać i zaufać Mu. To jest życie chrześcijańskie. Miłość, spotkać Boga, szukać Boga, A On szuka nas jako pierwszy. On spotyka nas jako pierwszy.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 sierpnia

Wtorek, XVIII Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
«Jeśli zaś ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Jr 30,1-2.12-15.18-22; Ps 102,16-21.29 i 22-23; Mt 15,1-2.10-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter