21 kwietnia
niedziela
Anzelma, Bartosza, Feliksa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież zaapelował o pokój w świecie i oddał hołd albańskiemu kardynałowi

Ocena: 4.95
210

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie papież Franciszek zwrócił się, do obecnego w Auli Pawła VI, sędziwego albańskiego kardynała Ernesta Simoniego, który przez 28 lat był więziony przez ówczesny reżim komunistyczny. Zaapelował także o pokój na Ukrainie, w Ziemi Świętej i innych regionach świata ogarniętych wojną.

PAP/EPA/ETTORE FERRARI

„Wszyscy czytaliśmy, słyszeliśmy historie pierwszych męczenników Kościoła. Było ich bardzo wielu. Także tutaj, gdzie jest obecnie Watykan znajdował się cmentarz. Bardzo wielu zostało tutaj straconych i pochowanych. Gdy prowadzone są wykopaliska, odnajdywane są te groby. Ale również dzisiaj jest wielu męczenników na całym świecie, wielu. Być może więcej niż na początku Kościoła. Jest tak wielu prześladowanych za wiarę.

Pozwalam sobie dzisiaj pozdrowić w szczególny sposób żyjącego męczennika, kardynała Ernesta Simoniego. Jako kapłan i biskup przeżył 28 lat w komunistycznym więzieniu w Albanii, gdzie były prawdopodobnie najokrutniejsze prześladowania. I nadal daje świadectwo, a takich jak on jest bardzo wielu. Ma obecnie 95 lat, i nadal trwa, pracuje dla Kościoła, nie zniechęcając się. Drogi bracie, dziękuję ci za to świadectwo” – stwierdził Ojciec Święty.

Papież pozdrowił także młodzież, osoby starsze, chorych oraz pary nowożeńców. Następnie powiedział:

„Dzisiaj rozpoczyna się Wielki Post. Przygotujmy się na przeżycie tego okresu jako okazji do nawrócenia i odnowy wewnętrznej, wsłuchując się w słowo Boże, w trosce o naszych potrzebujących braci i siostry. I tu nigdy nie zapominajmy o udręczonej Ukrainie, o Palestynie i Izraelu, które bardzo cierpią. Módlmy się za tych braci i siostry, którzy cierpią z powodu wojny. Podążajmy naprzód w tym procesie nawrócenia, w słuchaniu Słowa Bożego, w trosce o naszych braci i siostry potrzebujących naszej pomocy. I idźmy naprzód w tym procesie, intensyfikując modlitwę, przede wszystkim, aby wyjednać dar pokoju w świecie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 21 kwietnia

Czwarta Niedziela Wielkanocna
Niedziela Dobrego Pasterza
Ja jestem dobrym pasterzem
i znam owce moje, a moje Mnie znają.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 10, 11-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz "Idziemy" - Powołani do łączenia kropek

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter