15 czerwca
sobota
Wita, Jolanty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież zadzwonił do proboszcza zmagającego się z mafią

Ocena: 4.85
466

Papież niespodziewanie zadzwonił do ks. Maurizio Patriciello, proboszcza zmagającego się z mafią. Posługuje on w obszarze między Neapolem a Casertą, gdzie Camorra zorganizowała na dużej przestrzeni wysypisko śmieci. Ojciec Święty zapewnił, że zna trudną sytuację panującą w regionie i modli się w tej intencji.

Fot. VaticanMedia - ks. Maurizio Patriciello

Papież Franciszek miał w planach odwiedzenie tych terenów dwa lata temu, aby dać wyraz wsparcia dla lokalnej ludności. Z powodu pandemii musiał zrezygnować z podróży. Kampania od wielu już lat jest dręczona przez mafię, która zajmuje się między innymi składowaniem niebezpiecznych odpadów, nie licząc się z dobrem mieszkańców i środowiska. Do regionu trafiają śmieci z całych Włoch, a nawet odpady radioaktywne z innych krajów Europy. Jak podkreśla ks. Patriciello, „jeśli państwo nie podejmie konkretnych działań, sytuacja będzie coraz gorsza”.

Zadzwonił do mnie nieznany numer i usłyszałem: "halo, z tej strony papież Franciszek". Rozmowa trwała kilka minut. W tym roku w moje urodziny Camorra podłożyła bombę przed kościołem parafialnym. Ojciec Święty chciał żebym wiedział, że jest blisko mnie, modli się za mnie i zachęcał do kontynuowania wysiłków. Prosił też abym modlił się za niego. W naszym regionie mamy trudne dzielnice, o których zwykłem mówić, że "urodziły się z grzechem pierworodnym". Mieszkały tam od zawsze biedne rodziny, wśród nich wiele uczciwych, które w ostatnich latach wyjechały i zostawiły swoje domy Camorrze. Jeśli państwo nie podejmie konkretnych działań, sytuacja będzie coraz gorsza.

- relacjonuje ks. ks. Patriciello

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 czerwca

Sobota, X Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Nakłoń me serce do Twoich napomnień,
obdarz mnie łaską Twojego Prawa.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 33-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Brata Alberta 8-16 VINajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter