fot. Michał Ziółkowski/Idziemy
Na wydarzenie pod hasłem "Dotknij Miłosierdzia" zaprosił m.in. ordynariusz warszawsko-praski abp Henryk Hoser SAC w komunikacie odczytanym w kościołach w niedzielę, 2 sierpnia:
Dotknij Miłosierdzia – to wymowne zaproszenie będzie hasłem kolejnego etapu peregrynacji Znaków Światowych Dni Młodzieży w naszej Diecezji.
Od 8 do 21 sierpnia Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani nawiedzą 40 ośrodków parafialnych, placówek szpitalnych, kaplic zakonnych i dwa areszty śledcze. Nawiedzą także trasę naszej Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin.
Zachęcam wszystkich, do których przybędą Znaki Światowych Dni Młodzieży 2016 do gorącej modlitwy nie tylko w intencji tego wielkiego wydarzenia, do którego przygotowuje się Kościół w naszej Ojczyźnie i Diecezji. Niech będzie to okazja do duchowego zjednoczenia naszych wspólnot i zawierzenia w modlitwie wszystkich ich problemów Bożej Dobroci.
Światowe Dni Młodzieży przypominają to wielkie pragnienie serca św. Jana Pawła II, wypowiedziane do młodych: Jesteście nadzieją Kościoła, jesteście moją nadzieją… Jako Biskup Warszawsko-Praski powtarzam te słowa i zachęcam do trwania w modlitwie przy peregrynujących przez nasz Kościół lokalny Symbolach naszej wspólnej wiary i pokoleniowej odpowiedzialności za Kościół Powszechny, depozyt Ewangelii i bezmiar otrzymywanych łask.
Z serca błogosławię
/-/ Abp Henryk Hoser SAC
Biskup Warszawsko-Praski
Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani zostały podarowane młodzieży przez św. Jana Pawła II. Znaki te nie tylko są z młodymi podczas ŚDM, ale cały czas pielgrzymują po świecie, gromadząc na modlitwie i adoracji setki, a nawet tysiące młodych każdego dnia.
Program peregrynacji:
8 sierpnia (sobota)19.30 Odbiór Symboli z Łochowa (przekazanie na granicach diecezji w parafii Gwizdały)
21.00 Powitanie Symboli w Parafii św. Trójcy, ul. Kościelna 2, Kobyłka
9 sierpnia (niedziela)
Parafia św. Trójcy, ul. Kościelna 2, Kobyłka
10 sierpnia (poniedziałek)
15.00 Pożegnanie Symboli w Parafii św. Trójcy, ul. Kościelna 2, Kobyłka
17.00 Powitanie – Parafia Miłosierdzia Bożego, ul. Ługi 58 A, Otwock
11 sierpnia (wtorek)
7.30 Pożegnanie – Parafia Miłosierdzia Bożego, ul. Ługi 58 A, Otwock
8.00 – 9.45 Parafia Zesłania Ducha Świętego, ul. Żeromskiego 6, Otwock
10.00 – 11.15 Siostry Benedyktynki, ul. Reymonta 68/70, Otwock
11.30 – 15.00 Szensztacki Instytut Sióstr Maryi, ul. Bronisława Czecha 9/11, Świder k. Warszawy
15.30 – 16.00 Szpital Powiatowy w Otwocku, ul. Batorego 44
17:00 – 18.45 Parafia M.B. Fatimskiej, ul. Orląt Lwowskich 8, Legionowo
19:00 – 20:50 Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP, ul. Piłsudskiego 5, Legionowo
21:00 Parafia św. Jana Kantego, ul. Ks. J. Schabowskiego 2, Legionowo
12 sierpnia (środa)
7.00 Pożegnanie – Par. św. Jana Kantego, ul. ks. J. Schabowskiego 2, Legionowo
7.45 – 9.45 Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, ul. Piłsudskiego 47, Legionowo
10.00 – 11.50 Parafia Miłosierdzia Bożego, ul. Targowa 48, Legionowo
12.00 – 14.00 Parafia Przemienienia Pańskiego, ul. Modlińska 58, Wieliszew
14.00 – 14.45 Szpital Onkologiczny w Wieliszewie
15.00 – 17.30 Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Plac Wolności 3, Nieporęt
17.45 – 20.45 Parafia Wniebowzięcia NMP, ul. Partyzantów 8, Chotomów
21.00 Parafia M.B Królowej Polski, ul. Modlińska 105 A, Jabłonna
13 sierpnia (czwartek)
7.00 Pożegnanie – Parafia M.B Królowej Polski, ul. Modlińska 105 A, Jabłonna
8.00 – 10.00 Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła, ul. Kard. St. Wyszyńskiego 1, Nowy Dwór Mazowiecki
Przewiezienie Symboli na Pieszą Praską Pielgrzymkę Rodzin (Małusy Wielkie)
14 sierpnia (piątek)
7.00 Wyjazd z Małus
12.00 – 16.00 Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu
17.00 – 20.00 Parafia Bożego Ciała na Kamionku (Konkatedra), ul Grochowska 365, Warszawa
21.00 Parafia Matki Bożej Zwycięskiej, ul. Grzybowa 1, Warszawa Rembertów
15 sierpnia (sobota)
18.00 Pożegnanie – Parafia Matki Bożej Zwycięskiej, ul. Grzybowa 1, Warszawa Rembertów
19.00 Parafia Dobrego Pasterza, ul. Przewodowa 15/21, Warszawa Miedzeszyn
16 sierpnia (niedziela)
13.30 Pożegnanie – Parafia Dobrego Pasterza, ul. Przewodowa 15/21, Warszawa Miedzeszyn
15.00 – 17.00 Parafia Najczystszego Serca Maryi, ul. Chłopickiego 2, Warszawa
17.30 – 19.30 Parafia MB Nieustającej Pomocy, ul. Nobla 16, Warszawa
20.30 Parafia św. Ojca Pio, ul. Gen. A. E. Fieldorfa 1, Warszawa
17 sierpnia (poniedziałek)
08.30 Pożegnanie – Parafia św. Ojca Pio, ul. Gen. A. E. Fieldorfa 1, Warszawa
9.00 – 10.30 Parafia św. Wincentego Pallottiego, ul. Skaryszewska 12, Warszawa
11.00 – 13.00 Areszt Śledczy na Grochowie, ul. Chłopickiego 71 A,Warszawa
13.45 – 17.00 Szpital Bródnowski, ul. Kondratowicza 8, Warszawa
18:00 Parafia św. Włodzimierza, ul. Kondratowicza 2, Warszawa
18 sierpnia (wtorek)
8.30 Pożegnanie – Parafia św. Włodzimierza, ul. Kondratowicza 2, Warszawa
9.00 – 12.30 Zakład Karny i Areszt Śledczy na Białołęce, ul. Ciupagi 1B, Warszawa
13.00 – 19.00 Parafia Chrystusa Króla, ul. Tykocińska 27/35, Warszawa
19.00 Parafia Miłosierdzia Bożego, ul. 11 Listopada 4, Ząbki
19 sierpnia (środa)
11.00 Pożegnanie – Parafia Miłosierdzia Bożego, ul 11 Listopada 4, Ząbki
13.00 – 16.00 Parafia bł. Honorata Koźmińskiego, ul. Żwirowa 2, Chrośla
16.00 – 20.45 Parafia św. Antoniego Padewskiego, ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 54, Mińsk Mazowiecki
21.00 Parafia Narodzenia NMP, ul. Kościelna 1, Mińsk Mazowiecki
20 sierpnia (czwartek)
6.30 Pożegnanie – Parafia Narodzenia NMP, ul. Kościelna 1, Mińsk Mazowiecki
7.00 – 10.00 Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych, ul. św. Józefa 23, Nowe Osiny
10.30 – 13.00 Parafia św. Antoniego Padewskiego, Ignaców 11
13.30 – 17.30 Parafia św. Anny, Jakubów 39
18.00 – 20.30 Parafia św. Kazimierza Królewicza, ul. Mazowiecka 45, Grzebowilk
21.00 Parafia Matki Bożej Różańcowej, ul. Kościelna 1, Wielgolas
21 sierpnia (piątek)
10.30 Parafia Matki Bożej Różańcowej, ul. Kościelna 1, Wielgolas, Eucharystia na zakończenie peregrynacji w Diecezji Warszawsko-Praskiej
12.00 przekazanie Krzyża (Wielgolas) Archidiecezji Lubelskiej
Zobacz plakat, klikając w obrazek poniżej: