3 lipca
piątek
Jacka, Anatola, Tomasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Perygrynacja na Ratuszowej

Ocena: 0
1703

– Czas nawiedzenia jest po to, aby nasze życie stało się Domkiem Loretańskim, aby Ci wszyscy, którzy do niego wejdą mogli doświadczyć prawdy – mówił bp Marek Solarczyk w ponedziałek 11 czerwca w homilii podczas Mszy Świętej rozpoczynającej peregrynację Kopii Jasnogórskiego Wizerunku w Parafii pw. Matki Bożej Loretańskiej na warszawskiej Pradze.

fot. Michał Pietruszka/Idziemy

Domek jest niezwykłym zaproszeniem dla nas do tego, abyśmy mieli w sobie tak jak on to jedno okno przez które przyjdzie Bóg i wielkim bezmiarem swojej łaski. – mówił bp Solarczyk

Kaznodzieja podkreślił, iż do naszego życia prócz Boga musimy wpuścić innych ludzi, aby "Ci wszyscy, którzy do niego wejdą mogli doświadczyć prawdy".

– Maryja jest dla mnie Matką i można się do niej uciekać ze wszystkimi trudnościami. Jak są jakieś problemy, trudności wymagające palącego rozwiązania to ona jest taką cudowną Orędowniczką. Ona działa tak dyskretnie. – mówiła Dorota Masternak.

Parafia na Ratuszowej była ostatnią wspólnotą parafialną w diecezji warszawsko-praskiej nawiedzaną przez Kopię Cudownego Obrazu – Po peregrynacji widać poruszenie, dużo ludzi na Mszach Świętych, wszyscy chcą przystępować do komunii. To święty czas, który będzie na pewno w sercach ludzkich realizowany  – podsumował perygrynację ks. Edmund Modzelewski, dziekan dekanatu praskiego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 lipca

Piątek, XIII Tydzień zwykły
+ Święto św. Tomasza, apostoła
Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś;
błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 2,19-22; Ps 117,1-2; J 20,24-29
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter