9 lipca
czwartek
Lukrecji, Weroniki, Zenona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Perygrynacja u Dobrego Pasterza

Ocena: 0
1766

– Jakże bliska jest ta tajemnica miłości mamy do dziecka - zwrócił uwagę bp Marek Solarczyk w homilii podczas mszy perygrynacyjnej w Parafii Dobrego Pasterza na warszawskim Nadwiślu.

fot. Anna Dąbrowska/Idziemy

– Witamy Ciebie Matko naszych dróg do Boga. Witamy Cię w naszej młodej parafii i w naszej codzienności, codzienności, w której tak łatwo zatracamy się w gonitwie za „lepszymi” dobrami. Wśród własnych przekonań o samowystarczalności nie dostrzegamy, jak powoli nasze życie traci smak i staje się puste jak gliniane naczynie. Przynosisz nam Jezusa, bo wiesz, że tylko On nadaje sens ludzkiemu życiu; że tylko z nim człowiek może zrozumieć samego siebie. Naucz nas, Matko, zasłuchania w Jego głos; naucz pokory i ufności – mówił ks. Marcin Ożóg, proboszcz parafii Dobrego Pasterza na warszawskim Nadwiślu, witając przybyłą do parafii 10 maja kopię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Uroczystej Mszy Św. przewodniczył bp Marek Solarczyk.

W homilii ksiądz biskup porównał tajemnicę macierzyństwa do motywu dobrego pasterza, jakim nazywał siebie Chrystus i wymienił jej przymioty. – To jest wielka okazja, byśmy potrafili dostrzec, jakże bliska jest ta tajemnica miłości mamy do dziecka. Oczywiste jest, że jest blisko, oczywiste jest, że z nami. Oczywiste jest, że będzie się zawsze troszczyła, wtedy kiedy trzyma na rękach, wtedy kiedy to dziecko troszeczkę się oddali i zagubi. I to jest ten moment, i ten motyw, i ta wielka zachęta dzisiaj dla nas, abyśmy w taki sposób potrafili przyjąć tajemnice obecności Boga przybliżaną i wyrażaną przez Maryję – mówił kaznodzieja.

– Musieliśmy tu dziś być – mówią Paulina i Przemysław Maślana, którzy na uroczystość peregrynacji przyszli wraz z dwuletnią córką, Helenką. – To jedno z najważniejszych wydarzeń w parafii. W tym roku planowaliśmy pojechać do Częstochowy. Nie udało się. Tym bardziej cieszymy się, że Matka Boża, w kopii jasnogórskiego wizerunku, przybyła do nas.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 lipca

Czwartek, XIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Augustyna Zhao Rong, prezbitera, i Towarzyszy
Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 11,1-4.8c-9; Ps 80,2ac.3b.15-16; Mt 10,7-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter