10 lipca
piątek
Sylwany, Witalisa, Antoniego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Perygrynacja u Marianów na Pradze

Ocena: 0
1647

Kościół pw. Matki Bożej z Lourdes w niedzielę 10 czerwca stał się prawdziwym Wieczernikiem.  Parafię w niedzielę 10 czerwca nawiedziła peregrynująca po diecezji Kopia Jasnogórskiego Wizerunku, a podczas uroczystej Mszy Świętej powitania Obrazu bp Marek Solarczyk udzielił sakramentu bierzmowania 12 kandydatom.

fot. Michał Pietruszka/Idziemy

Biskup Marek Solarczyk w swojej homilii odwołał się do życia założyciela zgromadzenia Marianów i zachęcił do tego, by naśladować go w zawierzeniu życia Maryi – Stańmy dziś za św. Ojcem Stanisławem Papczyńskim, jako Ci pociągnięci świętością Maryi, i bądźmy gotowi powiedzieć Bogu i Maryi: oddaje Tobie całe moje życie – zachęcał kaznodzieja.

Duchowny wezwał wiernych do nieustannego odkrywania maryjnego przesłania - Nie zapominajmy o tym, że Maryja mówi, aby ten, który wierzy, niósł przez swoje życie dar modlitwy.

– Czuję się bezpieczny, że Maryja, ta, która jest rodzicielką Syna Bożego błaga za mną. Bardzo mi się podoba to, co Kościół mówi, że Maryja chce być obecna w naszych domach i wysprzątać wszystkie nasze grzechy, wszystko co nam przeszkadza być w jedności z Jezusem Chrystusem – mówił Cezary Gorczyca po uroczystości.

– Czuję się zaszczycona, że moje bierzmowanie mogło się odbyć podczas peregrynacji i myślę, że to dla mnie szczególny znak, by oddać się pod jej opiekę. – mówiła Joanna Pieńkowska.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 lipca

Piątek, XIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Oto Ja was posyłam jak owce między wilki
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 14,2-10; Ps 51,3-4.8-9.12-14.17; Mt 10,16-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter