3 sierpnia
poniedziałek
Lidii, Augusta, Nikodema
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pielgrzymi wracają na Jasną Górę

Ocena: 0
239

Pomimo epidemii wierni starają się kontynuować tradycję pielgrzymowania do Częstochowy. Na Jasną Górę - z zachowaniem koniecznych obostrzeń sanitarnych -  już coraz liczniej przybywają różne grupy zorganizowane.

Fot. twitter.com/@JasnaGoraNews

Miniony weekend to na Jasnej Górze czas modlitwy w zorganizowanych pielgrzymkach reprezentantów aż sześciu różnych środowisk. Przybyli: przedsiębiorcy, Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci, Akcja Katolicka, Arcybractwo Straży Honorowej Serca Pana Jezusa, Apostolstwo Trzeźwości i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich.

Bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Episkopatu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przypominał, że nadużywanie alkoholu to wciąż wielki problem Polaków. Apelował o rozbudzenie na nowo ducha solidarności społecznej i przeciwstawianie się wszelkim formom pijaństwa i rozpijania, zwłaszcza młodego pokolenia.

„Dzieci będą szczęśliwe jeśli będą miały trzeźwych rodziców, tylko wtedy kiedy rodzice będą abstynentami, czy kiedy rodzice będą zachowywać umiar wtedy przekazują właściwy wzorzec dziecku, że alkohol nie jest potrzebny do świętowania, by żyć w radości i nie jest to produkt pierwszej potrzeby".

Z kolei  s. Maria Bernadeta Wysocka, dyrektor Arcybractwa Straży Honorowej Serca Pana Jezusa odniosła się do setnej rocznicy Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego.

Pragnienie zawierzenia kolejny raz Sercu Jezusa całej naszej Ojczyzny w setną rocznicę Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego, dokonanego po raz pierwszy w 1920 roku, przeddzień Cudu nad Wisłą, zgromadziło na Jasnej Górze przedstawicieli Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa

- powiedziała wizytka.

Zawierzamy się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ale równocześnie Matce Bożej. Wpisujemy się w tą decyzję Episkopatu, który poświecił naród Najświętszemu Sercu. Dzisiaj chcemy to uaktualnić

- dodała.

Choć wspólnoty pielgrzymujące na Jasną Górę liczbowo nie są duże, to jednak łączność duchowa widoczna w korzystaniu z różnych środków przekazu wciąż jest zadziwiająca.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 sierpnia

Poniedziałek, XVIII Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Jezus zaraz przemówił do nich: «Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!»
+ Czytania liturgiczne (rok A, II):Jr 28,1-17; Ps 119,29.43.79-80.95.102 ; Mt 14,13-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter