29 listopada
niedziela
Blazeja, Saturnina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Planowane liczenie wiernych w kościołach odwołane

Ocena: 0
474

„W trosce o zdrowie i życie wiernych, w kontekście ogłoszonych w czwartek kolejnych obostrzeń epidemicznych dotyczących również zgromadzeń liturgicznych, planowane na najbliższą niedzielę liczenie wiernych nie odbędzie się" - poinformowało biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

Fot. facebook.com/bpmsolarczyk

Liczenie wiernych we wszystkich kościołach odbywa się tradycyjnie raz w roku, w jedną z niedziel października. W tym roku miało mieć miejsce 18 października.

W specjalnym komunikacie wydanym w piątek przez biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski poinformowano, że w związku z wprowadzeniem nowych zasadach w żółtych i czerwonych strefach, oraz w trosce o zdrowie i życie wiernych, planowane liczenie wiernych nie odbędzie się w podanym terminie.

Wcześniej Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego informował, że pomimo wprowadzonych ograniczeń liczby uczestników niedzielnych liturgii, liczenie wiernych odbędzie się zgodnie z planem, zaś zebrane informacje będą stanowiły bezcenne źródło wiedzy i pomogą w rozeznawaniu wyzwań, jakie niesie ze sobą epidemia. Zwrócono jednocześnie uwagę, że choć – jak zastrzegł ISKK – „wyniki tego badania nie będą mogły być porównane z danymi z poprzednich lat".

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego SAC im. ks. Witolda Zdaniewicza (Institute for Catholic Church Statistics) został założony w 1972 r. przez Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (księża pallotyni) jako Zakład Socjologii Religii. ISKK jest najstarszym w Polsce, niezależnym ośrodkiem naukowym prowadzącym badania w zakresie religijności, katolicyzmu i jego społecznych kontekstów. Współpracuje m.in. z Głównym Urzędem Statystycznym.

Czytaj także:

>> Dekret dotyczący zasad bezpieczeństwa i higieny oraz duszpasterstwa w czasie pandemii koronawirusa

>> Komunikat Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego

>> Abp Gądecki: prosi o przyjęcie ze zrozumieniem nałożonych ograniczeń

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 29 listopada

Niedziela, I Tydzień Adwentu
Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie.
+ czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 63,16b-17.19b;64,2b-7; Ps 80,2ac i 3b.15-16.18-19; 1 Kor 1,3-9; Mk 13,33-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Czuwajcie! - komentarz tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter