16 lipca
czwartek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Polscy biskupi na Kasprowym Wierchu

Ocena: 0
302

Polscy biskupi wyjechali przedpołudniem 6 czerwca na Kasprowy Wierch i oglądali wystawę eksponatów po Janie Pawle II, obejrzeli fragment filmu i wysłuchali fragmentów wspomnień pracowników PKL o wizycie Białego Pielgrzyma na tym znanym górskim szczycie. Od tej pamiętnej wizyty dokładnie 20 lat.

fot. Eliza Bartkiewicz / BP KEP

Biskupów obecnych na Kasprowym Wierchu powitał dziekan zakopiański ks. Bogusław Filipiak. Hierarchowie z zaciekawieniem oglądali okolicznościową wystawę i rozmawiali z turystami, którzy mogą dziś korzystać z darmowego wjazdu kolejką na szczyt.

– Zależy nam, by jak najwięcej osób razem z nami wspominało św. Jana Pawła II w rocznicę jego wizyty na Kasprowym Wierchu i w Zakopanem. Dlatego dzisiaj zapraszamy mieszkańców i gości do bezpłatnego wjazdu koleją na Kasprowy Wierch. Chcemy, by każdy mógł tego dnia, podobnie jak Papież, zachwycić się pięknem górskiego krajobrazu – mówi KAI Łukasz Chmielowski, członek zarządu PKL.

W budynku górnej stacji kolei Kasprowy Wierch można oglądać wystawę "Śladami Jana Pawła II" obejmującą grafiki autorstwa znanego zakopiańskiego malarza i rysownika Arkadiusza Walocha oraz zdjęcia fotografów Pawła Murzyna i Bartka Solika.

Dostępna jest również rozszerzona wystawa pamiątek po Ojcu Świętym, m.in. używanego przez niego sprzętu narciarskiego. Pamiątki zostały udostępnione PKL przez księdza Mariana Muchę, Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach.

Z darmowego przejazdu na Kasprowy Wierch korzystają setki osób. W kolejce przed dolną stacją PKL w Kuźnicach czeka się na wyjazd do góry 3-4 godziny, jednak chętnych mieszkańców Zakopanego i zorganizowanych grup wcale długie oczekiwanie nie zniechęca.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 lipca

Czwartek, XV Tydzień zwykły Rok A, II
+ Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Weźcie moje jarzmo na siebie i czcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 26,7-9.12.16-19; Ps 102,13-21; Mt 11,28-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter