19 lutego
środa
Arnolda, Konrada, Marcelego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pomoc Matki Bożej

Ocena: 0
2231
Nie lękajmy się definitywnych zobowiązań, zobowiązań angażujących i obejmujących całe życie! W ten sposób nasze życie będzie owocne! – wezwał papież Franciszek w homilii na zakończenie modlitwy różańcowej, którą odprawił w rzymskiej bazylice Santa Maria Maggiore – Matki Bożej Większej. Wraz ze zgromadzonymi w świątyni odmówił Tajemnice Radosne Różańca. Był to oficjalny ingres Papieża do tej świątyni.

W homilii Papież przypomniał, że przed obrazem Matki Bożej patronki Rzymu „Salus Populi Romani” wszyscy modlili się – dla wszystkich, dla Rzymu, dla świata – aby dała nam zdrowie i prowadziła do zbawienia.

Ojciec Święty wyjaśniał, co to znaczy, że Matka Boża pomaga nam wzrastać, mierzyć się z życiem, być wolnymi. Mówiąc o pomocy we wzrastaniu, Papież podkreślił, że Matka Boża „pomaga nam wzrastać po ludzku i w wierze, byśmy byli mocni i nie ulegali pokusie bycia człowiekiem i chrześcijaninem w sposób powierzchowny, ale żyli odpowiedzialnie, zmierzali zawsze do tego, co bardziej wzniosłe”.

Wyjaśniając, na czym polega pomoc Maryi w wychowaniu do zmierzenia się z trudnościami życia, powiedział: „I jako dobra Matka jest blisko nas, abyśmy nigdy nie tracili odwagi w obliczu przeciwności życia, w obliczu naszej słabości, w obliczu naszych grzechów: daje nam siłę, wskazuje nam drogę swego Syna. Z krzyża Jezus mówi do Maryi, wskazując na Jana: «Niewiasto, oto syn Twój», a do Jana: «Oto Matka twoja». W tym uczniu jesteśmy reprezentowani wszyscy: Pan powierza nas w pełne miłości i czułości ręce Matki, abyśmy odczuli Jej wsparcie w zmierzaniu się i przezwyciężeniu trudności naszego życia ludzkiego i chrześcijańskiego”.

Mówiąc o towarzyszeniu Matki Bożej w naszym rozwoju, naszej wolności, Franciszek wyjaśniał, co to jest wolność. – Z pewnością nie jest to czynienie wszystkiego, na co mamy ochotę, uleganie namiętnościom, przechodzenie z jednego doświadczenia w drugie, bez rozeznania, naśladowanie aktualnej mody. Wolność nie oznacza, że tak powiem, wyrzucenia przez okno tego wszystkiego, co się nam nie podoba. Wolność jest nam dana, abyśmy umieli dokonywać właściwych wyborów w życiu! – powiedział i dodał: „Maryja jako dobra Matka wychowuje nas, byśmy tak jak Ona byli zdolni do dokonywania ostatecznych wyborów, z tą pełną wolnością, z jaką odpowiedziała «tak» na plan Boży dotyczący Jej życia”.

Idziemy nr 19 (400), 12 maja 2013 r.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 lutego

Każdy człowiek winien być chętny do słuchania, nieskory do mówienia.
Dziś w Kościele: środa, VI tydzień zwykły, wsp. dowolne św. Konrada z Piacenzy, pustelnika
Czytania liturgiczne (rok A, II): Jk 1, 19-27; Ps 15, 1b-3 i 4b-5; Mk 8, 22-26
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
SalveNet zaprasza na Duchową siłkę o. Szymona Janowskiego OFMCap.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -