19 listopada
wtorek
Seweryny, Maksyma, Salomei
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Portugalia: blisko 1600 młodych rozmawiało o przygotowaniach do ŚDM

Ocena: 0
796

Blisko 1600 młodych Portugalczyków rozmawiało w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie na temat możliwości włączenia się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, których najbliższe centralne obchody odbędą się w Lizbonie w 2022 r. Okazją do obecnego spotkania młodych katolików była cykliczna impreza, odbywająca się w narodowym portugalskim sanktuarium maryjnym pod hasłem “Fatima Jovem” (Młoda Fatima).

Fot. pixaby.com / CC0

Uczestniczący w wydarzeniu biskup pomocniczy Lizbony Joaquim Mendes zachęcał młodych do włączania się w projekty misyjne, a także w akcje charytatywne i ewangelizacyjne, "kierując się miłością do Jezusa”. "Kroczmy za Jezusem z radością Piotra, podążając za światłem Jego Słowa, służąc innym, kierując się miłosierdziem, kochając tak, jak On kochał (…), abyśmy byli szczęśliwi teraz i w wieczności" – zaapelował bp Mendes.

Na początku kwietnia w Patriarchacie Lizbońskim rozpoczęły się pierwsze przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Zbiegły się one z diecezjalnym spotkaniem młodzieży w mieście Obidos. W trakcie spotkania, w którym wzięli udział m.in. przedstawiciele Patriarchatu, duszpasterstw i ruchów młodzieżowych, patriarcha Lizbony kard. Manuel Clemente wezwał do włączenia się w prace przy ŚDM. Hierarcha, będący przewodniczącym Portugalskiej Konferencji Biskupiej, przedstawił także odpowiedzialnych za przygotowania w archidiecezji. Są nimi biskupi pomocniczy Lizbony Joaquim Mendes i Americo Aguiar.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 listopada

Bóg pierwszy nas umiłował i posłał swojego Syna jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy.
Dziś w Kościele:
+ wtorek, XXXIII tydzień zwykły, wspomnienie dowolne bł. Salomei, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 2 Mch 6,18-31; Ps 3,2-7; Łk 19,1-10
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNasze patronaty

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -