30 maja
czwartek
Ferdynanda, Karola, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Potrójna uroczystość na Targówku (zdjęcia)

Ocena: 4.78
1283

Parafia Chrystusa Króla na Targówku w Warszawie 20 listopada świętowała potrójną uroczystość: parafialny odpust, 90-lecie swego istnienia oraz rocznicę męczeńskiej śmierci pierwszego proboszcza ks. Jana Golędzinowskiego.

Fot. Paweł Złowocki

Uroczystości przewodniczył ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński.

Zgromadzonych w świątyni powitał proboszcz ks. Marcin Wojtowicz, który wyraził wdzięczność wobec pasterza diecezji za dar wspólnej modlitwy.

Biskup Romuald Kamiński w swej homilii zaznaczył, że „zaufanie Bogu to nic innego, jak nasza wiara, która pozwala nam zbliżać się systematycznie do Niego”.

Miłość Boża nas umacnia i przekształca. Jest siłą, która napotkawszy wszystko, co jest dobre, rozbudza to i doprowadza do najpiękniejszych form. Nie ma innego źródła, żeby być człowiekiem kochającym. Do tego źródła trzeba się podłączyć, a to daje nam wiara

– podkreślił pasterz warszawsko-praski. Przypomniał również osobę pierwszego proboszcza parafii, ks. Jana Golędzinowskiego, męczennika Dachau. Podzielił się też pragnieniem, by kapłan był jeszcze bardziej znany, jako przykład dla wielu form naszych działań i relacji. – To jest nasz brat, nasz przewodnik i nauczyciel – podkreślił. Na zakończenie Eucharystii, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odmówiono Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a po Mszy Świętej i uroczystej procesji przed świątynię, nastąpiło pobłogosławienie tablicy upamiętniającej ks. Golędzinowskiego.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 maja

Czwartek, VIII Tydzień wielkanocny
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 14, 12-16. 22-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter