24 lutego
sobota
Macieja, Bogusza, Sergiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prymas Polski: dzisiejszy dzień jest podziękowaniem

Ocena: 0
629

– Wracamy do korzeni, do źródeł i to jest nasza radość i wdzięczność. Dzisiejszy dzień jest podziękowaniem za łaskę chrztu świętego – powiedział prymas Polski Wojciech Polak przed rozpoczęciem w czwartek w Gnieźnie 372. zebrania plenarnego KEP.

2016-04-14 12:41
rl, lk / Gniezno (KAI), sg

Chrześcijańska tożsamość Polski, Światowe Dni Młodzieży i problem uchodźców – to główne tematy 372. Zebrania Plenarnego KEP, które rozpoczęło się w Gnieźnie. W kolejnych dwóch dniach Episkopat debatować będzie także w Poznaniu. Będą to specjalne obrady organizowane z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski w miastach będących kolebką polskiej państwowości.

– Przede wszystkim wracamy tu do korzeni, do źródeł i to jest nasza radość i wdzięczność. Dzisiejszy dzień jest podziękowaniem za łaskę chrztu świętego. To jest najważniejsze, co chcemy dzisiaj przeżyć – powiedział prymas Polski abp Wojciech Polak przed wejściem na salę obrad 372. zebrania plenarnego KEP.

Jak dodał, refleksja nad chrztem Polski dotyczy jednak nie tylko historii tego wydarzenia, ale także odnosi się do przyszłości wszystkich ochrzczonych. – Dlatego, że jeśli myślimy o jakiejkolwiek przyszłości w innych wymiarach, to niech ona będzie najpierw w naszym chrześcijańskim życiu – każdej i każdego z nas – dodał abp Wojciech Polak.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły