2 października
niedziela
Teofila, Dionizego, Slawomira
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przedstawiciel Watykanu na szczycie nt. edukacji w ONZ

Ocena: 4.8
249

Watykański Sekretarz Stanu kard. Pietro Parolin wziął udział w specjalnym szczycie ONZ poświęconym wychowaniu oraz nauczaniu dzieci i młodzieży. Transforming Education Summit odbył się w Nowym Jorku w ostatnich dniach. Reprezentant Stolicy Apostolskiej wystąpił tam 19 września z przesłaniem podkreślającym stanowisko papieża na podejmowane tematy.

Fot. arch. idziemy.pl

Edukacja pomoże nam pokonać wiele istniejących podziałów w naszych społeczeństwach, tworząc silniejsze i odporniejsze wspólnoty oparte na wartościach braterstwa między ludźmi oraz wzajemnej solidarności 

– zaznaczył kard. Parolin. Podał przy tym, że Ojciec Święty zaleca oparcie całego procesu wychowania i nauczania na czterech filarach. Pierwszy z nich stanowi zasada „poznaj samego siebie”. Ważne jest też wezwanie, by poznawać innych, aby pozostać na nich otwartymi. Następne wskazanie to „poznaj stworzenie” w celu zadbania o wspólny dom. Wreszcie należy też poznawać Transcendencję, ponieważ tak potwierdzamy naturalne dążenie człowieka do nieskończonego, pozwalając sobie na przekraczanie nowych granic zrozumienia.

Specjalny szczyt w Nowym Jorku został zorganizowany z racji obecności wielu wyzwań na polu edukacji na całym świecie. Wystąpienie kard. Parolina podkreśliło, jak ważna jest ta tematyka również dla Stolicy Apostolskiej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 2 października

Niedziela, XXVII tydzień zwykły
Przyjdźcie, uwielbiajmy Go, padając na twarze, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 17, 5-10
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wiara jak złota rybka? (komentarz Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter