27 lutego
czwartek
Gabriela, Anastazji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przy okazji podróży do Panamy papież odwiedzi Nikaraguę?

Ocena: 0
277

– Ojciec Święty nie odrzuca możliwości odwiedzenia Nikaragui, gdy uda się do Panamy z okazji centralnych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w tym kraju w dniach 22–27 stycznia 2019 – oznajmił nikaraguański biskup Sócrates René Sándigo Jirón w rozmowie z tamtejszym dziennikiem „El Nuevo Diaro”.

fot. PAP/EPA/Giorgio Onorati

Gazeta przypomniała, że biskupi z tego kraju spędzili ostatnio w Rzymie 10 dni, składając tam wizytę „ad limina”. 10-osobową grupę hierarchów, której przewodniczył kard. Leopoldo José Brenes Solórzano, przyjął na audiencji Ojciec Święty.

Wspominając o możliwości przyjazdu papieża do Nikaragui bp Sándigo zachęcił rodaków do gorących modlitw, aby do tego doszło.

W rozmowie z dziennikiem opowiedział też o przebiegu wizyty w Watykanie i o spotkaniu z Franciszkiem. Zaznaczył, że poruszył przede wszystkim sprawę migracji. – Powiedziałem, że my, Nikaraguańczycy, mamy nadal do czynienia z problemem wyjazdów do Kostaryki i dotyczy to zwłaszcza rejonu Río San Juan na terenie mojej diecezji – stwierdził hierarcha.

Zauważył, że jego rodacy masowo wyjeżdżają do pracy przy żniwach w różnych rejonach Kostaryki i „byłoby dobrze usłyszeć głos naszych braci z tego kraju, nawołujący do dobrego traktowania tego ludu Bożego, który emigruje, aby wspierać ich swymi siłami”.

Biskup Juigalpy zapewnił również, że papież sprawiał wrażenie zadowolonego i szczęśliwego z tego, co robi episkopat Nikaragui. – Z wielką radością przyjął fakt, że wzrastamy i umacniamy się i że w ten sposób współpracujemy tu z nim. Wezwał nas, abyśmy pracowali zdecydowanie i roztropnie, towarzysząc z bliska swemu ludowi” – uściślił bp Sándigo.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 lutego

Szczęśliwy człowiek, który ufa Panu
Dziś w Kościele: czwartek po Popielcu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Pwt 30, 15-20; Ps 1, 1-4 i 6; Łk 9, 22-25
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
27 lutego – Parafia Bogurodzicy Maryi (ul. Powstańców Śląskich 67 D, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -