29 lutego
czwartek
Lecha, Lutoslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rekolekcje adwentowe w archidiecezji warszawskiej

Ocena: 0
1578

W kościołach w wielu parafiach i duszpasterstwach archidiecezji warszawskiej rekolekcje adwentowe odbędą się w tym roku w formie tradycyjnej.

Fot. cathopic.com

W poniedziałek 29 listopada w Kościele katolickim rozpoczynają się Msze św. roratnie.

W kościele św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu Msze św. odbędą się pod hasłem „Obudź olbrzyma. Roraty ze świętymi". W kolejnych dniach miejscowi duszpasterze będą przybliżać inną postać „duchowego olbrzyma".

W parafii bł. Władysława z Gielniowa w piątek, 3 grudnia, o godz. 20.00 odbędzie się adwentowa adoracja Najświętszego Sakramentu pod hasłem „Nabierzcie ducha i podnieście głowy, bo zbliża się wasze odkupienie". Modlitwę poprowadzi młodzież z Ruchu Światło-Życie. Następnego dnia, w sobotę 4 grudnia odbędzie się adwentowy dzień skupienia dla młodzieży, który rozpocznie się o godz. 9.30 pod hasłem „Bądź dobrej myśli".

W dominikańskim kościele św. Jacka w Warszawie rekolekcje adwentowe rozpoczną się 5 grudnia i potrwają do 8 grudnia. Nauki w czasie mszy św. o godz. 19.30 będzie głosił o. Karol Wielgosz OP, przeor z Tarnobrzega. Natomiast w parafii św. Józefa w Pruszkowie 5 grudnia rozpoczną się rekolekcje, które wygłosi asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ks. Kamil Falkowski.

W poniedziałek 6 grudnia rozpoczną się w kampusie UKSW przy ul. Wóycickiego rekolekcje adwentowe organizowane przez duszpasterstwo akademickie UKSW. Będą zatytułowane „Wrak Ewangelii". Poprowadzi je kapucyn o. Szymon Janowski OFMCap. Przez trzy kolejne dni o godz. 17.30 będzie w kościele adoracja i okazja do spowiedzi, a o godz. 18.00 nauka rekolekcyjna w auli Schumana. Ostatniego dnia 8 grudnia odbędzie się msza św.

W parafii Wszystkich Świętych przy placu Grzybowskim rekolekcje adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę adwentu 12 grudnia. Rozważania poprowadzi o. Józef Augustyn SJ, ceniony rekolekcjonista i autor wielu publikacji na temat życia duchowego.

W parafii Najświętszego Zbawiciela rekolekcje odbędą się w dniach 19–22 grudnia. Nauki będzie głosił michalita o. Piotr Prusakiewicz. Natomiast wcześniej w dniach 12–14 grudnia rekolekcje akademickie poprowadzi bp Michał Janocha.

Na Służewie w kościele św. Dominika rekolekcje dla wszystkich rozpoczną się 12 grudnia w trzecim tygodniu Adwentu i będzie je głosił ks. Bogusław Kowalski z diecezji warszawsko-praskiej.

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim rekolekcje adwentowe zaplanowane są w dniach 12-14 grudnia i poprowadzi je pallotyn, ks. Leszek Woroniecki, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów w Ołtarzewie.

W trzecim tygodniu adwentu, 14 grudnia o godz. 17.30 w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się wykład pt. „Ikona Bożego Narodzenia". Prelegentem będzie bp Michał Janocha.

Wspólnota Sant’Egidio rozpoczęła już przygotowania do "Świąt z Ubogimi". W tym roku spodziewa się około tysiąca gości – osób bezdomnych, starszych i samotnych, mieszkańców DPS-u, ubogich rodzin, migrantów i uchodźców. W związku z tym zaprasza wolontariuszy do współpracy i wsparcia tej inicjatywy

- czytamy w informacji.

„Mamy nadzieję – piszą członkowie Wspólnoty Sant’Egidio – że – choć w ograniczonym stopniu – uda nam się w tym roku zasiąść z naszymi ubogimi przyjaciółmi do świątecznego stołu. Że dla wszystkich będzie kilkudaniowy obiad, świąteczne podarunki, życzenia i łakocie. Że i w reżimie sanitarnym da się okazać bliskość, ciepło i życzliwość".

Podobnie jak w ubiegłym roku, wspólnota prowadzimy zbiórkę na zakup obiadów i przygotowanie paczek z żywnością dla osób ubogich pomagam.pl/swieta-2021.

Zgodnie z tradycją w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, także w tym roku w parafiach rozprowadzane są świece Caritas. Zebrane środki będą przeznaczone na wsparcie najmłodszych.

Zobacz:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 lutego

Czwartek, II Tydzień Wielkiego Postu
Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże
i wydają owoc dzięki swojej wytrwałości.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 16, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter