23 marca
sobota
Pelagii, Oktawiana, Feliksa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Relikwie Ojca Pio u Matki Boskiej Pompejańskiej

Ocena: 4.58
1491

Do ośrodka duszpasterskiego Matki Boskiej Pompejańskiej, w Warszawie, przy ul. Myślibosrskiej 29, wprowadzone zostały relikwie św. Ojca Pio. Relikwiarz pobłogosławił bp Marek Solarczyk na rozpoczęcie Mszy Świętej sprawowanej w niedzielę, 17 lutego br.

Fot. Michał Komorek / Idziemy

- Stajemy tu dziś z wielką ufnością, że Bóg posyła do nas św. Ojca Pio. Przesłanie, które niesie ze sobą Święty i które płynie z dzisiejszej Ewangelii, to tajemnica włączenie się w życie Boga. Mamy dziś wielką szansę, aby odnowić swoją relcję z Bogiem. Aby zaczerpnąć siłę z Jego niewyczerpanego źródła, tak jak w swoim życiu ciągle robił to Ojciec Pio. Nie straćmy tej okazji - nawoływał w homilii bp Solarczyk.

Relikwie Świętego z Pietrelciny do Warszawy przywiózł z Krakowa o. Roman Rusek. Przez całą niedzielę kapucyn głosił Słowo Boże w parafii na Tarchominie. O. Rusek jest krajowym duszpasterzm Grup Modlitewnych Ojca Pio. U Matki Bożej Pompejańskiej od kilku miesięcy działa taka grupa.

Na zakończenie Mszy Świętej bp Solarczyk pobłogosławił członkinie dwóch nowych róż różańcowych - w parafii powstały ostatnio róże Żywego Różańca św. Klary i św. Marty.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -