23 lipca
poniedziałek
Stwosza, Bogny, Brygidy
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ruszyła praska żywa szopka

Ocena: 0
1954

W niedzielę 20 grudnia odbyło się uroczyste poświęcenie oraz otwarcie Praskiej Żywej Szopki przy Bazylice katedralnej św. Floriana i św. Michała Archanioła. Eucharystię dla uczestników inauguracji praskiej żywej szopki odprawili duszpasterze katedralni.

2015-12-20 23:23
iwo, sg
fot. Iwona Serwicka

Na wigilijne kolędowanie licznie przybyli mieszkańcy z całej Warszawy: Śródmieścia, Mokotowa, Targówka, Białołęki i innych dzielnic. Każdy z uczestników mógł pogłaskać osiołka i owieczki, skosztować wigilijnych pierogów i zupy grzybowej, rozgrzać się gorącą kawą i czekoladą. Dzieci wraz z rodzicami mogły zrobić sobie zdjęcie ze św. Mikołajem, otrzymać mikołajkową czapkę oraz słodycze. Atrakcją była również fotobudka, w której zarówno najmłodsi jak i najstarsi mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w karnawałowych dekoracjach.

Wykonawcy zespołu Warsaw Camerata przygotowali „Mszę Koronacyjną” Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Symfonię G-dur Josepha Haydna. Nie zabrakło Kapeli Praskiej, która śpiewem polskich kolęd zachęcała mieszkańców Warszawy do radośniejszego przeżywania zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. – Jestem tu już po raz trzeci. Cieszę, że powstała inicjatywa Praskiej Żywej Szopki, która pomaga mi przeżywać i rozumieć Święta Bożego Narodzenia. Ponadto, jest to okazja do integrowania się z innymi – stwierdził Arkadiusz Więckowski z Białołęki.

Praska Żywa Szopka powstała we współpracy kurii warszawsko-praskiej z władzami samorządowymi dzielnicy Praga Północ. Będzie ją można odwiedzać do 6 stycznia 2016 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI