19 czerwca
środa
Gerwazego, Protazego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ruszyły zapisy na kolejną edycję Dominikańskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej w Łodzi

Ocena: 0
115

W trakcie Dominikańskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej “Sacrum Convivum”, w łódzkim klasztorze oo. Dominikanów przy ul. Zielonej 13, spotkają się miłośnicy śpiewu kościelnego, członkowie schol i innych amatorskich zespołów muzycznych. https://www.facebook.com/events/796015061968387

cathopic

Mimo, że na co dzień posługują w różnych wspólnotach, to w dniach 24-26 maja 2024 roku, razem stworzą wielogłosowy chór.  Doświadczą w nim piękna wspólnej modlitwy, a przy okazji rozszerzą swój repertuar i poznają możliwości własnego głosu.

Do prowadzenia zajęć warsztatowych zostali zaproszeni cenieni w środowisku muzyków kościelnych twórcy - Urszula Rogala, Rafał Maciejewski oraz dk. Dominik Dubiel SJ. Od wielu lat dzielą się oni swoim doświadczeniem w tej dziedzinie, w ramach podobnych wydarzeń w kraju i za granicą.

Tegoroczna edycja warsztatów będzie przygotowaniem do obchodów uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała. Odbędzie się w weekend poprzedzający to święto i zakończy w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej. Z połączenia tych dwóch tajemnic, powstał tytuł edycji, czyli Sacrum Convivium (Święta Uczta). Zatem myślą przewodnią repertuaru warsztatowego będą pieśni eucharystyczne, traktujące o źródle jedności i Łaski w Kościele. Celem organizatorów jest wyposażenie uczestników w bogaty materiał muzyczny, który posłuży im w przygotowaniu jeszcze piękniejszych celebracji Bożego Ciała w swoich wspólnotach.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie prezentacja efektów pracy uczestników, podczas uroczystej niedzielnej Mszy Świętej w kościele oo. Dominikanów w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 38.

Zapisy uczestników rozpoczęły się 21 kwietnia i potrwają do 12 maja. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej: www.swkrzyz.dominikanie.pl/warsztaty/dwml

Wszelkie warsztatowe aktualności pojawiać się będą w wydarzeniu na Facebooku:
Dominikańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej | Sacrum Convivium | Łódź 2024

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 czerwca

Poniedziałek, XI Tydzień zwykływs
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Romualda, opata
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,
a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 1-6. 16-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter