27 lutego
czwartek
Gabriela, Anastazji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sekretarz Generalny ŚDM 2019: Szukaliśmy utworu, który wyrazi, czym żyje nasz Kościół

Ocena: 0
471

– Szukaliśmy utworu, który najlepiej wyrazi, czym żyje nasz Kościół i jaką drogą podąża, a także przypomni wezwanie wybrane przez papieża Franciszka na najbliższe ŚDM – mówi w rozmowie z KAI Victor Chang Gonzalez, sekretarz generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Panamie, komentując poniedziałkową premierę hymnu spotkania młodych.

fot. Michał Ziółkowski

– Słowa utworu są proste, a melodia łatwa do powtórzenia. Choć nie brak w nim latynoskich rytmów, wybraliśmy go nie tylko z myślą o naszym regionie, ale o całym świecie – podkreśla Victor Chang Gonzalez i wyraża nadzieję, że – tak, jak w poprzednich edycjach – hymn ŚDM pomoże młodzieży na całym świecie zjednoczyć się w modlitwie i oczekiwaniu na spotkanie w Panamie.

– Mamy nadzieję, że ten hymn będzie śpiewany przez młodzież na całym świecie, we wszystkich językach. I, że pomoże młodym stawać się, jak Maryja, sługami Pana – mówi Chang.

Utwór "Niech mi się stanie według słowa Twego" skomponował panamski katechista i kantor, Abdiel Jiménez. Jury wybrało go jako jedną z trzech propozycji, przedstawionych, zgodnie z procedurami, papieskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

– Szukaliśmy utworu, który najlepiej wyrazi, czym żyje nasz Kościół i jaką drogą podąża, a także przypomni wezwanie wybrane przez papieża Franciszka na najbliższe ŚDM – mówi sekretarz generalny KO ŚDM w Panamie i podkreśla, że to właśnie kompozycja Jiméneza od początku cieszyła się największym poparciem. Spodobał się także w Watykanie. Jak wyjaśnia Chang, w nagraniu zaprezentowanej dziś wersji, wzięli udział katoliccy muzycy z Panamy, a organizatorzy spotkania młodych rozpoczynają obecnie pracę nad międzynarodową wersją hymnu, o czym wkrótce będą informowali.

Prezentacja hymnu zbliżającej się edycji ŚDM, którego tytuł "Niech mi się stanie według słowa Twego" nawiązuje do hasła spotkania, odbyła się podczas dorocznego 47. spotkania "Wieczerza chleb i wino". Odbyło się ono w stolicy Panamy z udziałem m.in. metropolity Panamy i zwierzchnika przygotowań do ŚDM abp. José Dominga Ulloi Mendiety, nuncjusza apostolskiego w Panamie abp. Andrésa Carrascosy Cosa oraz tysięcy wiernych.

Wydarzenia centralne 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 lutego

Szczęśliwy człowiek, który ufa Panu
Dziś w Kościele: czwartek po Popielcu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Pwt 30, 15-20; Ps 1, 1-4 i 6; Łk 9, 22-25
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
27 lutego – Parafia Bogurodzicy Maryi (ul. Powstańców Śląskich 67 D, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -