5 lipca
niedziela
Marii, Antoniego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II w diecezji warszawsko-praskiej

Ocena: 0
477

Diecezjalne uroczystości w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II odbędą się 18 maja w Radzyminie. Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński odprawi Mszę Świętą w Sanktuarium ku czci polskiego papieża, które powstaje na polach Bitwy Warszawskiej. Eucharystia rozpocznie się o godzinie 18.00 i będzie transmitowana przez kanał SalveNET oraz Radio Warszawa

Zgodnie z prośbą Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski 17 i 18 maja we wszystkich katedrach, kościołach i kaplicach w Polsce będą sprawowane Msze Święte jako diecezjalne i parafialne dziękczynienia za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. W niedzielę 17 maja, w polskich kościołach czytany jest specjalny list Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

Uroczystości rocznicowe w DW-P rozpocznie już o godz. 6.30 Msza św. dziękczynna w katedrze warszawsko-Praskiej przy ul. Floriańskiej 3 w Warszawie, której przewodniczyć będzie bp Marek Solarczyk. Transmisja w Radiu Warszawa. Warto przypomnieć, że od niedzieli 17 maja w katedrze w liturgii może uczestniczyć jednocześnie 150 osób.Główną Mszę św. w radzymińskim sanktuarium poprzedzi, o godzinie 17.00, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa litanią do św. Jana Pawła II.

O godzinie 17:30 odbędzie się odczytanie intencji w ramach Narodowej Nowenny. To inicjatywa modlitewna, która rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Każdego 18. dnia miesiąca w parafii św. Jana Pawła II w Radzyminie modlono się za wstawiennictwem polskiego papieża – w intencji polskich rodzin i Ojczyzny. Setna rocznica urodzin Jana Pawła II będzie zakończeniem Nowenny. Intencje można jeszcze dołączać na stronie internetowej www.wotum1920.pl/nowenna.
Jeszcze do niedzieli 17 maja w godzinach 17-18 odbywa się w sanktuarium radzymińskim adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą dziękczynną za życie św. Jana Pawła II.

Podczas uroczystości odbędzie się poświecenie dzwonu jubileuszowego, który zabije po raz pierwszy 16 sierpnia. Tego dnia w parafii odbędą się obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz odsłonięcie figury Matki Bożej Łaskawej. O tym wotum dziękczynnym za ocalenie Polski i Europy przed bolszewikami w 1920 roku można przeczytać na stronie www.diecezja.info.pl/1920.

W dniu setnej rocznicy urodzin papieża, od godziny 9, przy Sanktuarium będzie można obejrzeć także samochód papieski, którym Ojciec Święty podróżował w latach 1990-2001 na wypoczynek do Castel Gandolfo. Pojazd przekazał Angelo Gugel, kamerdyner Jana Pawła II.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 5 lipca

Niedziela, XIV Tydzień zwykły
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.
+ czytania liturgiczne (rok A, II): Za 9,9-10; Ps 145,1b-2.8-11.13-14; Rz 8,9.11-13; Mt 11,25-30
+ komentarz Bractwa Słowa Bożego
+ komentarz tygodnika Idziemy

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter