19 października
wtorek
Ziemowita, Jana, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Silna różańcem

Ocena: 0
432

Bp Romuald Kamiński 9 października wmurował kamień węgielny pod świątynię Matki Bożej Pompejańskiej na Żeraniu w Warszawie. Modlitwa różańcowa sprawia, że dzieją się tu cuda.

fot. Irena Świerdzewska

– Dzisiaj rozpoczyna się inny żywot tego miejsca. Świątynia jest miejscem, które będzie wyznaczać naszą codzienność. Tutaj jest kamień węgielny naszego życia. Tutaj głosi się Słowo Boże, tutaj korzysta się z mocy sakramentów – powiedział bp Kamiński podczas uroczystości. Przybyli na nią księża z kilku dekanatów praskiej diecezji, alumni praskiego seminarium z rektorem z ks. dr. Tomaszem Sztajerwaldem oraz z seminarium archidiecezji warszawskiej, przedstawiciele władz samorządowych Białołęki, szkół znajdujących się na terenie parafii, liczne poczty sztandarowe, w tym diecezjalnych Totus Tuus. Także osoby z odległych stołecznych parafii.

– Trzy słowa przychodzą mi dzisiaj na myśl: radość, wdzięczność i nadzieja. Radość, że ta budowa, dzięki Bożej Opatrzności, zakończyła się w sierpniu – miesiącu maryjnym, dzięki wytrwałej modlitwie wielu ludzi i rzetelnej pracy budowniczych. Początki były dość trudne, długo czekaliśmy na pozwolenie, a budowie nie sprzyjała pandemia. Siła była w Maryi, w różańcu i ofiarowanych postach. Przed nami jeszcze dużo pracy. Wdzięczność kieruję do parafian, którzy pomagali mi zbierać ofiary w różnych osiedlach parafii; dzięki oddanym rodzinom, darczyńcom, parafiom wspomagającym ta świątynia powstała. Wszystkim kapłanom, którzy otwierali drzwi kościołów, szczerze dziękuję. Lista jest bardzo długa. Kolejne słowo to nadzieja na przyszłość – mówił proboszcz parafii ks. kan. Roman Kot.


Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 42 (833), 17 października 2021 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 20 października 2021


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 października

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły
Dzień Powszedni/ wsp. bł. ks. Jerzego Popiełuszki/ wsp. św. Pawła od Krzyża, prezbitera/ wsp. świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues’a, prezbiterów, oraz Towarzyszy
Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie,
abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 12,35-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter