26 lutego
środa
Miroslawa, Aleksandra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Śladami św. Jacka

Ocena: 0
76

Już po raz piąty obie warszawskie diecezje wspólnie zapraszają – począwszy od Środy Popielcowej – do nawiedzania wielkopostnych kościołów stacyjnych.

fot. Radek Molenda/Idziemy

To nawiązanie do pochodzącej z IV w. tradycji rzymskiej, kiedy w poszczególne dni Wielkiego Postu wierni spotykali się ze swoim biskupem w innym kościele na specjalnej liturgii. Wśród świątyń, które wybrano, uwzględniając ich szczególną historię i znaczenie dla miasta, jest 25 kościołów z archidiecezji warszawskiej i 15 z diecezji warszawsko-praskiej.

Każdego dnia obowiązuje ten sam program. Kościół otwarty jest w godz. 6-21. Przez cały ten czas można skorzystać ze spowiedzi, od rana do godz. 15 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest także o godz. 12 Anioł Pański i część bolesna Różańca, a o godz. 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego bądź Droga Krzyżowa. Codziennie w dni powszednie o godz. 19, a w niedziele o godz. 17 są Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W centrum modlitwy stacyjnej jest Msza Święta o godz. 20, a po niej, na zakończenie, Apel Jasnogórski. Stacyjne pielgrzymowanie zakończy się zakończy 14 kwietnia, w Niedzielę Palmową, w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie.

Najbliższe kościoły stacyjne to: 9 marca – NMP Matki Kościoła, ul. Domaniewska 20 (AW); 10 marca, I niedziela Wielkiego Postu – katedra św. Floriana, ul. Floriańska 3 (DW-P); 11 marca – bł. Władysława z Gielniowa, ul. Przy Bażantarni 3 (AW); 12 marca – św. Faustyny, ul. Żuromińska 2 (DW-P); 13 marca – św. Andrzeja Boboli, ul. Rakowiecka 61 (AW); 14 marca – MB Królowej Aniołów, ul. ks. Markiewicza 1 (AW); 15 marca – św. Ojca Pio, ul. Fieldorfa 1 (DW-P); 16 marca – św. Stanisława Kostki, ul. Hozjusza 2 (AW); 17 marca, II niedziela Wielkiego Postu – archikatedra św. Jana Chrzciciela, ul. Świętojańska 8 (AW). Pełen grafik: www.dw-p.pl/6292.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent polonistyki UW, dziennikarz. Związany z "Idziemy” od pierwszego numeru tygodnika. Członek Rady Programowej Polskiego Radia S.A., były redaktor naczelny portalu idziemy.pl
radoslaw.molenda@idziemy.com.pl

 

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 lutego

Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego

Dziś w Kościele: Środa Popielcowa
Czytania liturgiczne (rok A, II): Jl 2,12-18, Ps 51,3-6b.12-14.17; 2Kor 5,20-6,3; Mt 6,1-6.16-18
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
26 lutego – Świątynia Opatrzności Bożej (ul. Prymasa Hlonda 1, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -