22 lipca
poniedziałek
Marii, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sprawdź nowy numer tygodnika "Idziemy"!

Ocena: 5
157

Zapraszamy do sprawdzenia nowego numeru tygodnika "Idziemy" - już w parafiach oraz w salonach Empik.

Red.

Co ciekawego w nowym numerze?

Czy możemy sobie wybrać termin urlopu? Czy pracodawca może nas odwołać z wypoczynku? Dowiedzą się Państwo z rozmowy Barbary Stefańskiej z mecenasem Marcinem Ziółkowskim: Prawo do urlopu. 

Rodzinne podróżowanie po parkach narodowych to fascynujące wyzwanie – o Dzikiej Odysei pisze Magdalena Prokop-Duchnowska w reportażu: W przygodzie moc.

W jakiej kondycji psychicznej są dzieci i jak mądrze dać im więcej wolności w wakacje – mówi psycholog Sabina Zalewska w wywiadzie Moniki Odrobińskiej –  Pozwólmy dzieciom się nudzić. 

Czym jest prymat papieża i jego nieomylność – analizuje ks. Henryk Zieliński we wstępniaku: W stronę jedności.

Jak wypoczywają misjonarze, którzy wracają do Polski na urlop – opisuje Irena Świerdzewska w relacji: Wakacje misjonarza. 

Meandry jedności Kościoła i ekumenizmu opisuje ks. Jacek Połowianiuk, odwołując się do ostatniego dokumentu Dykasterii ds. Jedności Chrześcijan, w artykule: Ekumenizm skomplikowany.

Jakie znaczenie ma fakt, że Jan pochodził z rodu kapłańskiego? Prawdziwe oblicze proroka z Pustyni Judzkiej odsłania ks. Henryk Zieliński w tekście: Chrzciciel nieznany.

Dla kogo są przeznaczone niedzielne Msze Święte odprawiane w późnych godzinach i skąd bierze się ich potrzeba? – tą sprawą zajmują się Monika Odrobińska w artykule: Msze ostatniej szansy? 

O zmieniających się preferencjach politycznych Francuzów i przebudzeniu wiary w tym kraju pisze Anna Meetschen w felietonie: Ożywienie córy Kościoła. 

Dlaczego pochodzący z czeskiej Pragi biskup Wojciech łączy Polaków i Węgrów? – wyjaśnia ks. Łukasz Żak: Patron duchowego braterstwa.

Sylwetkę bł. ks. Michała Rapacza, męczennika komunistycznej bezpieki, opisuje Iwona Budziak: Dobry ksiądz.

Na ile pomaga w twórczym rozwoju, a na ile go blokuje? – zastanawia się o. Dariusz Kowalczyk SJ w felietonie: O sztucznej inteligencji. 
 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 lipca

Wtorek, XVI Tydzień zwykły
Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
Trwajcie w miłości mojej.
Kto trwa we Mnie, a Ja w nim,
ten przynosi owoc obfity.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 15, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter