1 czerwca
poniedziałek
Justyna, Anieli, Konrada
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Światowy Dzień Chorego na Pradze

Ocena: 0
640

Bp Marek Solarczyk przewodniczył w sobotę 11 lutego centralnej Mszy świętej w diecezji warszawsko-praskiej z okazji XXV Światowego Dnia Chorego.

fot. Jacek Kalinowski

Do swej Patronki w sanktuarium Matki Bożej z Lourdes na warszawskiej Pradze przyszło wiele osób doświadczanych chorobami i cierpieniem oraz ich rodziny. Podczas Eucharystii modlono się zarówno w ich intencji, jak też tych, którzy im na co dzień posługują.

Wśród koncelebrujących Mszę świętą duchownych byli m.in. ks. Arkadiusz Zawistowski – krajowy duszpasterz służby zdrowia, ks. Stanisław Kosiorowski MIC – proboszcz i kustosz diecezjalnego sanktuarium chorych Matki Bożej z Lourdes i ks. Paweł Śmierzchalski MIC – dyrektor i kapelan Ośrodka Hospicjum Domowe NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów.

Witając bp. Solarczyka, parafianie zapewnili o modlitwie za swoich pasterzy oraz przekazali pozdrowienia dla abp. Henryka Hosera SAC. Jako gospodarz miejscagłos zabrał ks. Kosiorowski. – Przychodzimy dzisiaj do Matki Bożej z Lourdes: przytulmy się do Jej matczynego serca. Ona dla nas wyprasza szczególne łaski. Otwórzmy nasze serca na wspomożenie nas, tutaj, w tej świątyni – wzywał.

W homilii bp Solarczyk mówił, że wielokrotnie w czasie tej Mszy padały słowa o zaszczycie. – Każdy z nas jest zaszczycony, że jest w Domu Matki Uzdrowienia Chorych i dzisiaj tutaj może być. To określenie, że mamy czas uzdrowienia, jest wielką nadzieją, że Pan Bóg właśnie tutaj, w tym miejscu, w tym czasie, przez orędownictwo Matki Najświętszej, ofiarowuje nam tak szczególne łaski.

Bp Solarczyk wspomniał także o powracającym do zdrowia abp. Henryku Hoserze, który w krótkim filmie opublikowanym w sieci jako człowiek chory kieruje swoje przesłanie i podziękowanie do tych, którzy wspierali go modlitwą i życzliwością. W imieniu ordynariusza warszawsko-praskiego bp Solarczyk również podziękował za wsparcie dla niego. Skierował także do wiernych prośbę o dalszą modlitwę o powrót abp. Hosera do pełni sił.

Na zakończenie nabożeństwa zgromadzeni w świątyni odmówili Litanię do Matki Bożej z Lourdes przed Najświętszym Sakramentem, z którym następnie bp Solarczyk przeszedł wśród chorych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, ojciec, dziennikarz-współpracownik tygodnika Idziemy, absolwent WSKiMS im. J. Giedroycia. Uczestnik wielu pielgrzymek papieskich, lektor w Parafii św. Brata Alberta w Warszawie-Wesołej. W "Idziemy" od 2006 r.

- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 czerwca

Poniedziałek, IX Tydzień zwykły
+ Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Rdz 3,9-15.20; Ps 87,1-3.5-6; Dz 1,12-14; J 19,25-27 lub J2,1-11 lub Łk 1,26-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter