5 czerwca
piątek
Waltera, Bonifacego, Walerii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Diecezja warszawsko-praska ma dziewięciu nowych diakonów

Ocena: 0
1727

Bp Marek Solarczyk udzielił w sobotę 18 maja święceń kapłańskich I stopnia (diakonatu) dziewięciu klerykom V roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej. Uroczystosć odbyła się w Konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na warszawskim Kamionku.

relacja video: SalveNet

Fot. Jacek Kalinowski

- Moi Drodzy, te święcenia stanowią piękne zwieńczenie Tygodnia Modlitw o Powołania do szczególnej służby w Kościele w naszej diecezji. Stajemy dzisiaj wokół dziewięciu synów, braci, przyjaciół, krewnych, kolegów, a przede wszystkim ufamy – przyjaciół Chrystusa, którzy przyjmą święcenia diakonatu. (…) W tych wszystkich wymienionych tytułach zawiera się wielka wdzięczność i wielkie bogactwo jakie Bóg wpisał w was drodzy synowie - mówił w homilii bp Solarczyk i zwracając się do kleryków przypomniał, zgodnie ze słowami Jezusa, że wybrali, ale przede wszystkim zostali wybrani przez Boga. To Bóg wpisuje swoje plany w ich życie.

- Stajecie wobec niezmierzonego dzieła Boga, wobec tajemnic, które odkrywamy każdego dnia, wobec łaski, która trwa, a dzisiaj w tak wyjątkowy sposób będzie was dotykała. Ten sakrament będzie mówił o tym, że jesteście przede wszystkim sługami życia Boga i jesteście opiekunami miłości Boga – podkreślił hierarcha. Przypomniał także, że święcenia diakonatu odbywaja się w 99. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, późniejszego św. Jana Pawła II.

W koncelebrze podczas Mszy Świetej, w czasie której odbyły się święcenia, wzięli udział m.in: rektor seminarium ks. Krzysztof Warchałowski, wicerektor Sławomir Kielczyk, kanclerz Kurii Warszawsko-Praskiej ks. Dariusz Szczepaniuk oraz dziekan Wydziału Teologicznego UKSW ks. prof. Piotr Tomasik

Nowymi diakonami w zostali:
1. Brzeziński Dominik z parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie
2. Dembowski Aleksander z parafii św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim
3. Filipowicz Olgierd z parafii św. Ducha w Łowiczu
4. Miziołek Marek z parafii św. Patryka Warszawa Gocław
5. Osica Mateusz z parafii z Parafii św. Trójcy w Kołbieli
6. Rożnowski Kamil z parafii św. Marii Magdaleny Warszawa Praga
7. Sabała Adrian z parafii Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku Śródborowie
8. Stachera Michał z parafii św. Biskupa i Męczennika w Siennicy
9. Zalewski Piotr z parafii św. Marka Ewangelisty Warszawa Targówek

Przed święceniami cała dziewiątka w dniach 10 do 16 maja wzięła udział w rekolekcjach w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Benedyktynek Samarytanek od Krzyża Chrystusowego w Niegowie, które poprowadził ojciec duchowny seminarium ks. Grzegorz Mądry.

Mszę świętą uświetniła schola seminaryjna pod dyrekcją Pana Sebastiana Gunerki. Po zakończeniu Mszy Świętej diakoni jeszcze długo odbierali życzenia i gratulacje od licznie przybyłych rodzin, przyjaciół i seminaryjnych kolegów.

patrz także: galeria zdjęć

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, ojciec, dziennikarz-współpracownik tygodnika Idziemy, absolwent WSKiMS im. J. Giedroycia. Uczestnik wielu pielgrzymek papieskich, lektor w Parafii św. Brata Alberta w Warszawie-Wesołej. W "Idziemy" od 2006 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 5 czerwca

Piątek, IX Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
Istotą Twojego słowa jest prawda *
i każdy Twój sprawiedliwy wyrok jest wieczny.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2 Tm 3,10-17;Ps 119(118),157,160.161 i 165.166 i 168;Mk 12,35-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter