15 lipca
środa
Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Święta narzeczona

Ocena: 0
872

"Kiedy naprawdę kochałam, czułam, że Bóg wypełnia wszystko i wszystkich" - do grona osób wyniesionych na ołtarze w Kościele katolickim dołączyła pierwsza „święta narzeczona”, Włoszka Sandra Sabattini.

fot. apg23.org

Sandra Sabattini urodziła się w w 1961 roku w Riccione we Włoszech w bardzo religijnej rodzinie. Mając 4 lata wraz z rodziną przeniosła się na plebanię św. Jerome w Rimini, gdzie proboszczem był jej wuj. Od młodości cechowała ją wielka pobożność. Wielokrotnie spędzała noce na adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy domu parafialnego.

Ukończyła studia medyczne na uniwersytecie w Bolonii. Wraz ze swym narzeczonym była członkiem Wspólnoty Papieża Jana XXIII, która opiekuje się niepełnosprawnymi i narkomanami. Po ślubie mieli wspólnie wyjechać na misje do Afryki. Zginęła tragicznie, potrącona przez samochód na oczach narzeczonego w 1984 r. Miała niespełna 23 lata.

Gdy w 2009 roku odkryto grób Sabattini okazało się, że nie pozostało w nim nic. Ks. Bp Francesco Lambiasi, ordynariusz Rimini powiedział wówczas:

Mające twarz i imię Sandra ziarno pszenicy, wpadło tak głęboko w ziemię, aby zmielone, całkowicie się z nią stopić.

Franciszek uznał cud za jej wstawiennictwem - Stefano Vitali, u którego zdiagnozowano raka jelit został niewytłumaczalnie z medycznego punktu widzenia uzdrowiony. „Odkąd zacząłem wracać do zdrowia, zawsze towarzyszyło mi poczucie pokoju, oczyszczenia, zmiany, stałem się zupełnie nowym Stefano”  - twierdził uzdrowiony mężczyzna.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 lipca

Środa, XV Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 10,5-7.13-16; Ps 94,5-10.14-15; Mt 11,25-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter