13 sierpnia
czwartek
Diany, Hipolita, Poncjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Taizé - Wrocław 2019: apel o miejsca noclegowe dla młodzieży

Ocena: 0
537

– Poszukujemy jeszcze 1500 miejsc dla uczestników 42. Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu – mówi w rozmowie z KAI brat Marek ze Wspólnoty Taizé.

Fot. pixabay.com/CCO

Jeszcze niedawno brakowało ok. 2500 miejsc noclegowych dla młodych. Jak podkreśla brat Marek, sytuacja szybko się zmienia. Obecnie zapotrzebowanie jest na 1500 miejsc, choć to jeszcze wciąż dużo.

W tej chwili we Wrocławiu stoją już dwa namioty, w których młodzi otrzymywać będą jedzenie. Jeden namiot o powierzchni ok. 4 tys. m2 usytuowany jest w pobliżu Hali Stulecia, gdzie duża część uczestników gromadzić się będzie na modlitwach wieczornych. W namiocie tym w dniach poprzedzających Europejskie Spotkanie odbywać się będą modlitwy a także przygotowanie dla wolontariuszy. Tam również 28 grudnia przyjmowani będą przybywający do Wrocławia uczestnicy. W czasie samego spotkania w namiocie wydawane będą posiłki dla uczestników. Drugi punkt wydawania posiłków zlokalizowany będzie w mniejszym namiocie, który stoi już na Placu Wolności w centrum miasta.

Jak informuje brat Marek właśnie w centrum, w 9 zlokalizowanych tam kościołach: w katedrze św. Jana Chrzciciela, kolegiacie św. Krzyża i św. Bartłomieja, kościele pw. NMP na Piasku, w kościele uniwersyteckim imienia Jezus, kościele św. Elżbiety, kościele Bożego Ciała, dominikańskim kościele św. Wojciech, w katedrze greckokatolickiej oraz w luterańskim kościele Opatrzności Bożej, odbywać się będzie modlitwa południowa.

Modlitwa południowa przewidziana jest 30 i 31 grudnia.

Wieczorne modlitwy odbywać się będą przez 4 kolejne dni spotkania począwszy od 28 grudnia. Zaplanowane są w Hali Stulecia oraz w 6 innych kościołach: w katedrze św. Jana Chrzciciela, kolegiacie św. Krzyża i św. Bartłomieja, kościele pw. NMP na Piasku, w kościele uniwersyteckim imienia Jezus, w katedrze greckokatolickiej oraz kościele św. Elżbiety (w tym ostatnim modlitwy odbędą się tylko 28 i 29 grudnia).

42. Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu odbywać się będzie od 28 grudnia 2019 r. do 1 stycznia 2020 r. Do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie ok. 15 tysięcy młodych z prawie siedemdziesięciu krajów świata. Europejskie spotkanie Młodych organizowane jest przez ekumeniczną wspólnotę braci z Taizé.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 sierpnia

Czwartek, XIX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Poncjana, papieża, i Hipolita, prezbitera
«Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie?».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 12,1-12; Ps 78,56-59.61-62; Mt 18, 21-19,1
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
13 sierpnia - Parafia konkatedralna Bożego Ciała w Warszawie

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter