24 lutego
sobota
Macieja, Bogusza, Sergiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Targówek zyskał relikwie bł. Carlo Acutisa (galeria)

Ocena: 4.7
575

2 października nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio przewodniczył Mszy Świętej w parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego na warszawskim Targówku, podczas której wprowadził do świątyni relikwie bł. Carlo Acutisa.

Fot. Robert Śliwiński

Obok nuncjusza i licznie zgromadzonych w świątyni kapłanów i wiernych w uroczystości wzięli udział także inni przedstawiciele Nuncjatury Apostolskiej: ks. prałat Pavlo Talapka – radca nuncjatury oraz ks. Paweł Rokicki.

Gości powitał proboszcz ks. kanonik Tomasz Gill wyrażając opinię, że przybyły do parafialnej wspólnoty nuncjusz apostolski "to tak jakby sam papież Franciszek zawitał dzisiaj do nas z dobrą nowiną, ponieważ nuncjusz apostolski jest ambasadorem Ojca Świętego…”

Po powitaniach dzieci i młodzież z Niepublicznej Integracyjnej Szkoły Podstawowej im. Achillesa Ratti poniosły w procesji relikwie bł. Carlo Acutisa, które wręczyły nuncjuszowi, a on po ucałowaniu umieścił je na ołtarzu.

Moi drodzy nie zapominajmy jednak, że każdy z nas jest ukochaną owieczką Jezusa. Każdy z nas jest zaproszony do słuchania Jego głosu i do pójścia za nim. Pan Jezus jest bardzo cierpliwy i czeka kiedy wreszcie nastroimy uszu (…) Jeśli chcemy słuchać głosu Naszego Wielkiego Pasterza czyli Jezusa to znaczy, że idziemy dobrą drogą w kierunku świętości…

- mówił w homilii abp Salvatore Pennacchio. Przypomniał także m.in. biografię bł. Carla Acutisa.

Na zakończenie liturgii nuncjusz poświęcił w kościele nowe organy, a następnie sale katechetyczne w szkole im. Achillesa Ratti. Wręczył też dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej różańce poświęcone przez papieża Franciszka.  

Uroczystość była okazją do świętowania 103. rocznicy konsekracji kościoła przez Achillesa Ratti (późniejszego papieża Piusa XI). Muzycznie uświetnił ją działający przy parafii zespół artystyczny „Lumen Dei” pod dyr. Anny Sagan.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 25 lutego

II Niedziela Wielkiego Postu
Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca:
«To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie».

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 9, 2-10
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz "Idziemy" - Rewelacja tajemnicy

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter