21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Translokaty na Pradze

Ocena: 0
416

Dekrety z wyznaczeniem nowych obowiązków duszpasterskich księżom diecezji warszawsko-praskiej wręczył 18 czerwca bp Romuald Kamiński.

fot. xhz

W tegorocznych translokatach obyło się bez sensacji. Jedyna zmiana proboszcza dotyczy parafii Wniebowzięcia NMP w Kamieńczyku nad Bugiem. Dotychczasowy proboszcz ks. kan. Kazimierz Klepacki przechodzi na emeryturę i ma zamieszkać w diecezji łowickiej. Jego następcą został mianowany ks. Marek Gawle.

Powołani zostali również kapłani na ważne funkcje ogólnodiecezjalne. Ksiądz dr Konrad Biskup został mianowany członkiem Komisji Liturgicznej diecezji warszawsko-praskiej. Ojcami duchownymi kapłanów diecezji warszawsko-praskiej zostali ks. Janusz Kopczyński, ks. Paweł Sołowiej i ks. Mariusz Zieliński. Członkiem Zespołu Koordynującego Formację Permanentną Duchowieństwa powyżej piątego roku kapłaństwa został ks. Krystian Czerski. Duszpasterzem kobiet będzie ks. Hubert Walczyk, diecezjalnym duszpasterzem trzeźwości – ks. Marcin Wojtczak, a asystentem kościelnym Domów Miłosierdzia w diecezji warszawsko-praskiej – ks. Marcin Bodziak.

Zmiany dotyczą głównie wikariuszy. Tak więc: ks. Marcin Bodziak będzie wikariuszem w par. św. Łukasza Ewangelisty w Warszawie, ks. Michał Czajkowski – w par. MB Królowej Polskich Męczenników w Warszawie, ks. Mariusz Danelczyk – w par. Miłosierdzia Bożego w Warszawie, ks. Michał Domagała – w par. św. Jana Kantego w Legionowie, ks. Leszek Duda – w par. św. Ojca Pio w Warszawie, ks. Patryk Filipiak – w par. NMP Matki Kościoła w Markach, ks. Roger Gładki – w par. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dębem Wielkim, ks. Marek Grzegrzułka – w par. św. Jakuba Apostoła w Warszawie, ks. Grzegorz Idzik – w par. MB Nieustającej Pomocy w Duczkach, ks. Marcin Jaromij – w par. św. Łucji w Rembertowie, ks. Marek Jeznach – w par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Nieporęcie, ks. Tomasz Kamola – w par. Chrystusa Króla w Warszawie, ks. Paweł Kondracki – w par. MB Królowej Polski w Jabłonnie, ks. Robert Kowalski – w par. Miłosierdzia Bożego w Legionowie, ks. Adam Kurowski – w par. Świętej Trójcy w Ząbkach, ks. Marcin Kwitek – w par. św. Włodzimierza w Warszawie, ks. Łukasz Lach – w par. NMP Matki Kościoła w Sulejówku, ks. Rafał Legucki – w par. Dobrego Pasterza w Miedzeszynie, ks. Przemysław Matuszewski – w par. św. Jakuba Apostoła w Jadowie, ks. Krzysztof Mikołajek – w par. MB Różańcowej w Warszawie, ks. Norbert Ostanek – w par. Miłosierdzia Bożego w Legionowie, ks. Przemysław Połomski – w par. MB Królowej Polski w Markach, ks. Tomasz Połomski – w par. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Siennicy, ks. Mariusz Rybałtowski – w par. św. Michała Archanioła i św. Floriana w Warszawie, ks. Jakub Sędek – w par. NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie, ks. Kazimierz Siewko – w par. MB Królowej Polski w Wołominie, ks. Łukasz Sikorski – w par. św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim, ks. Zbigniew Skowyra – w par. Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim, ks. Kamil Sulich – w par. Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu, ks. Michał Sztreja – w par. Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach, ks. Bartłomiej Szwarc – w par. Świętych Apostołów Jana i Pawła w Warszawie, ks. Tomasz Tarasiuk – w par. św. Wincentego a Paulo w Otwocku, ks. Filip Zgódka – w par. MB Bożej Królowej Polski w Jabłonnie, ks. Jacek Wąsowski – w par. św. Marii Magdaleny w Warszawie, ks. Michał Włoch – w par. św. Feliksa z Kantalicjo w Warszawie, ks. Mariusz Włodkowski – w par. św. Wincentego a Paulo w Warszawie, ks. Adrian Woźniak – w par. MB Anielskiej w Radości, ks. Piotr Wyszyński – w par. Przemienienia Pańskiego w Radzyminie, ks. Dariusz Zając – w par. św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim.

Jako rezydenci zostali przydzieleni: ks. Piotr Domański w par. Miłosierdzia Bożego w Warszawie (pomoc duszpasterska w par. Siennica), ks. Marcin Hołuj w par. św. Marii Magdaleny w Warszawie i ks. Marek Nowak w par. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie. Duszpastersko pomagać będą: ks. Marek Filipczuk w par. MB Zwycięskiej w Rembertowie, ks. Andrzej Wnuk w par. św. Wincentego a Paulo w Otwocku, ks. Robert Szczuraszek w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim. Ksiądz Wojciech Jasionek wyjedzie pomagać w diecezji Meath w Irlandii.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 21 lipca

XVI Niedziela zwykła
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 6, 30-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Stwórz się na nowo
Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter