21 stycznia
poniedziałek
Agnieszki, Jarosława
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

U Najpiękniejszej

Ocena: 0
765

Na początku pomogła zdobyć miejsce pod kościół, teraz będzie odwiedzała wiernych w domach. Pokazuje, czym w praktyce jest Piękna Miłość.

fot. Monika Odrobińska/Idziemy

– Przydomek „Pięknej Miłości” można rozumieć dwojako – tłumaczy ks. Piotr Jędrzejewski, proboszcz parafii Najświętszej Marii Panny Matki Pięknej Miłości na warszawskim Tarchominie – może się on odnosić do Jej Syna, ale określać także Tę, która pięknie kocha.

„Jam Matka Pięknej Miłości” – brzmi napis na banderoli pod stopami Maryi na tryptyku przedstawiającym Matkę Bożą z Dzieciątkiem na ręku. Słowa pochodzą z przemowy Uosobionej Mądrości z Księgi Syracha i wskazują na Jej najważniejsze przesłanie. Maryja jest „obleczona w słońce”, jak mówi Apokalipsa. Stoi ponad księżycem, czyli jest ponad zmienność, przemijalność i znikomość ziemskiego życia. Na Jej nieskazitelność i łączność z niebem wskazuje kolor błękitnej szaty. Obie postacie – Matka i Dziecko – występują na złotym tle, co z kolei odnosi się do ich nadprzyrodzoności: to kolor, który na ziemi nie występuje. Pan Jezus lewą ręką błogosławi, a prawą wskazuje na Matkę Bożą, mówiąc niejako: „Możecie Jej zaufać, tak jak Ja”.

– Do tej pory Matka Boża nie wychodziła z parafii, teraz będzie peregrynować po domach, promieniując swoją miłością na całą okolicę – zapowiada ks. Jędrzejewski. Początek peregrynacji zaplanowany jest na dzień parafialnego odpustu, w pierwszą sobotę po oktawie Bożego Ciała – na święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, o czym proboszcz informuje tygodnik „Idziemy” jako pierwszy. Jednocześnie prosi o modlitwę w tej intencji.
 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 2 (691), 13 stycznia 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 27 stycznia 2019 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -