18 kwietnia
czwartek
Boguslawy, Apoloniusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

U nas na Gorlickiej

Ocena: 0
848

Od zwiastowania wszystko się zaczęło. – Dlatego chcemy, by nasza parafia była i początkiem drogi z Bogiem, i miejscem pozostania z Nim na całe życie – mówią duszpasterze parafii Zwiastowania Pańskiego na warszawskim Rakowcu.

fot. Radek Molenda / Idziemy

Swoistą wizytówką liczącej ok. 11 tys. wiernych parafii jest pięć wspólnot Drogi Neokatechumenalnej, liczących w sumie ponad 130 osób, z których najstarsza zawiązała się 34 lata temu. Nie dziw, że zawsze trafiali tu m.in. kapłani – wychowankowie seminarium duchownego Redemptoris Mater.

Obecnie Drogą Neokatechumenalną zajmuje dwóch księży.

– Cieszymy się, że spora część to nasi parafianie – mówi odpowiedzialny za grupy wikariusz ks. Krystian Chmielewski, z którym o „neonów” troszczy się jeszcze Brazylijczyk ks. Fernando Sousa Fraitas Da Costa. I zaprasza na „portugalskie” Msze Święte, cieszące się w Warszawie popularnością społeczności tego języka.

Kapłani mają tu ręce pełne roboty, towarzysząc działającym prężnie innym grupom i wspólnotom. Obok klasycznych – Akcji Katolickiej, Żywego Różańca, Legionu Maryi, bielanek i ministrantów (jest ich niemal pięćdziesięciu!), nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej czy parafialnej Caritas – znajdziemy chór Magnifi- cat, grupy modlitewne w duchu Taizé i Wspólnotę św. Bartłomieja Apostoła. 

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 12 (701), 24 marca 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 7 kwietnia 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent polonistyki UW, dziennikarz. W „Idziemy” od pierwszego numeru tygodnika. Od lutego 2017 r. członek Rady Programowej Polskiego Radia S.A.
Od kwietnia 2019 r. redaktor naczelny portalu idziemy.pl

 

Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -