22 czerwca
sobota
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ukraińscy zwierzchnicy religijni proszą świat o broń i sankcje

Ocena: 0
473

Ukraińscy zwierzchnicy religijni apelują o nałożenie na Rosję kompleksowych sankcji oraz o dostarczenie wszelkiego niezbędnego uzbrojenia, w tym systemów obrony powietrznej, myśliwców, czołgów i pocisków przeciwokrętowych, aby Ukraina, jak piszą, mogła pokonać Rosję, która jest dziś państwem terrorystycznym. Czytamy o tym w oświadczeniu Ukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych.

Fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Zdaniem ukraińskich zwierzchników religijnych do takich kroków powinny przekonać wspólnotę międzynarodową zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzkości, których dopuszczają się rosyjscy żołnierze na Ukrainie. Zwracają przy tym uwagę, że działania rosyjskiej armii zyskują poparcie całego rosyjskiego społeczeństwa, co jak piszą, świadczy o wypaczonym poglądzie na świat i moralnej degradacji.

Cały świat powinien zdać sobie sprawę – piszą dalej liderzy religijni – że nie chodzi tu jedynie ukraiński kryzys, lecz jest to wojna człowieczeństwa i wartości moralnych ze skoncentrowanym złem o charakterze satanistyczno-faszystowskim. Kult wojny i szowinizmu jest celebrowany w społeczeństwie rosyjskim od dziesięcioleci.

Nawiązując do brutalnych zbrodni w Buczy i innych podstołecznych miejscowościach, duchowi przywódcy Ukrainy podkreślają, że żadne państwo nie może przemilczać ludobójstwa, które ma miejsce podczas rosyjskiej inwazji. Liderzy religijni apelują też o potępienie ideologii Ruskiego Miru, w imię której dąży się do zagłady i zniszczenia państw i narodów.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 czerwca

Piątek, XI Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
Błogosławieni ubodzy w duchu,
albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 19-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter