29 września
czwartek
Michala, Gabriela, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W brazylijskim Kościele trwa miesiąc powołań

Ocena: 4.9
224

Brazylijski Kościół zainaugurował miesiąc powołań. Jego hasłem są słowa „Chrystus żyje – jesteśmy Jego świadkami” nawiązujące do posynodalnej adhortacji apostolskiej papieża Franciszka „Christus vivit”.

Fot. pixabay.com/CCO

Modlimy się, by brazylijski Kościół stał się żyzną ziemią powołań 

– powiedział podczas Mszy inaugurującej ten czas bp João Francisco Salm, przewodniczący komisji episkopatu ds. posług wypływających z przyjętych święceń i życia konsekrowanego.

Podstawowym celem miesiąca powołań jest wsparcie całego Kościoła w Brazylii, aby świadczył o najważniejszej tajemnicy naszej wiary chrześcijańskiej: Jezus zmartwychwstał, przezwyciężył śmierć i nas powołuje, abyśmy byli Jego świadkami pośród tego świata.

Niech ten miesiąc rozgrzeje serce każdej osoby, każdego chrześcijanina, by poczuł się odpowiedzialny za budzenie powołań w całym Kościele. Kościół zawsze żyje powołaniem jako otrzymaną łaską i misją

– czytamy w dokumencie komisji episkopatu ds. posług wypływających z przyjętych święceń i życia konsekrowanego.

Wspomniana komisja tutejszego episkopatu przygotowała różnorodne materiały do głębszego przeżywania tego czasu, promując: powołanie do kapłaństwa, życia rodzinnego z zaakcentowaniem w nim roli ojca, życia konsekrowanego, różnorodnych posług realizowanych we wspólnocie wiary, misji i znaczenia bycia katechetą.

Aktualnie przeżywany miesiąc powołań jest także pośrednim przygotowaniem do trzeciego Roku Powołań Kościoła w Brazylii, który będzie obchodzony od 20 listopada 2022 do 26 listopada 2023 r.

Nowością w tegorocznym miesiącu powołań są spotkania on-line, umożliwiające większej liczbie osób – z różnych regionów tego rozległego kraju – uczestniczenie w konferencjach, jak też w podejmowaniu dyskusji. W ten sposób tutejszy Kościół w czasach silnego przyspieszenia technologii wykorzystuje możliwość obecności w świecie wirtualnym.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Czwartek, XXVI tydzień zwykły, święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie,
wszyscy słudzy, pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 1, 47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter