23 września
środa
Tekli, Boguslawa, Linusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: debata o "Amoris laetitia"

Ocena: 0
1780

W sobotę 23 kwietnia debata z okazji pięciolecia portalu Areopag21.pl. O tym, co papież Franciszek mówi w adhortacji "Amoris laetitia" o małżeństwie i rodzinie, dyskutować będą ks. prof. Robert Skrzypczak, dr Sebastian Duda i dr Tomasz Terlikowski.

2016-04-20 12:16
mip / Warszawa (KAI), mz

Najnowsza adhortacja Ojca Świętego to dokument wyznaczający nowy sposób mówienia o rodzinie i małżeństwie, a także novum w kościelnym sposobie mówienia o osobach żyjących w związkach niesakramentalnych. O tym, na ile jest to dokument rewolucyjny, a na ile czerpie z niezmiennych i reguł życia chrześcijańskiego, będą dyskutować uczestnicy rocznicowego spotkania blogerów, czytelników i sympatyków portalu Areopag21.pl.

– Nasze coroczne spotkania są nie tylko okazją do spotkania w realu i lepszego poznania się blogerów i czytelników portalu, ale także czasem rozmów na ważne i aktualne sprawy wiary i Kościoła, dlatego do udziału w debacie zapraszamy wszystkich zainteresowanych – mówi dr Ewa K. Czaczkowska, założycielka portalu Areopag21.pl.

O papieskim dokumencie rozmawiać będą: ks. prof. Robert Skrzypczak, teolog z Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, dr Sebastian Duda, teolog, publicysta miesięcznika "Więź" oraz dr Tomasz Terlikowski, teolog, dyrektor TV Republika.

Rocznicowe spotkanie, któremu przyświeca hasło: "Radość Miłości – co papież Franciszek mówi w adhortacji o małżeństwie i rodzinie?" odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2016 r. w Kościele Środowisk Twórczych św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła o godz. 17.30.

Debatę poprzedzi Msza święta o godz. 17.00. Wstęp na debatę wolny.

Portal Areopag21.pl prowadzi Fundacja Areopag XXI, której prezesem jest Ewa K. Czaczkowska. Celem Fundacji jest m.in. promowanie otwartych, opartych na wysokich standardach merytorycznych i etycznych debat oraz wymiany myśli o wierze religijnej, religiach, o Kościele katolickim i innych Kościołach, o przemianach kulturowych i cywilizacyjnych. Fundacja nie reprezentuje żadnego środowiska w Kościele, nie jest też związana z żadnym środowiskiem politycznym czy biznesowym.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 września

Środa, XXV Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
Bliskie jest królestwo Boże.
Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Prz 30, 5-9; Ps 119, 29 i 72. 89 i 101. 104 i 163; Łk 9, 1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter