16 sierpnia
wtorek
Rocha, Stefana, Joachima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Watykan: rozpoczęła się wizyta ad limina Apostolorum czeskich biskupów

Ocena: 0
900

W Rzymie rozpoczęła się wizyta ad limina Apostolorum biskupów z kolejnego europejskiego kraju. Po biskupach z Francji i Polski do progów apostolskich przybyli biskupi z Republiki Czeskiej. Swoje pielgrzymowanie rozpoczęli od Mszy św. w Bazylice św. Klemensa i modlitwy przy znajdującym się w tej świątyni grobie św. Cyryla, który wraz ze św. Metodym przyniósł Ewangelię na ziemię naszych południowych sąsiadów.

Fot. VATICAN MEDIA, vaticannews.va/pl

Audiencja u papieża przewidziana jest na przyszły czwartek. Z tej okazji czescy biskupi chcą podarować Franciszkowi relikwie św. Zdzisławy oraz 50 tys. euro na pomoc dla potrzebujących.

Aktualna wizyta ad limna apostolorum czeskich biskupów różni się nieco od poprzednich. Z powodu pandemii nie towarzyszą nam tym razem wielkie rzesze pielgrzymów. Na skutek problemów zdrowotnych nie ma też niektórych biskupów. Nie wpłynie to jednak na przebieg tej wizyty. Przynosimy tu w sercu wszystkich, którzy zostali nam powierzeni w diecezjach naszej ojczyzny. Będą z nami w naszej modlitwie we wszystkich świętych miejscach, które odwiedzimy, a także we wszystkich spotkaniach, czy to z Ojcem Świętym, czy w różnych kongregacjach. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy nam duchowo towarzyszą i chcą razem z nami budować żywą wspólnotę Kościoła w naszym kraju. Wspomnimy o nich podczas audiencji u papieża. Chcemy umocnić swą jedność z Ojcem Świętym i rozpalić nasze serca do apostolskiej posługi i pracy w komunii z nim na chwałę Boga i dla zbawienia tych, do których zostaliśmy posłani.

- powiedział przewodniczący Episkopatu Czech abp Jan Graubner z Ołomuńca.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 sierpnia

Wtorek, XX tydzień zwykły – dzień powszedni albo wspomnienie św. Stefana Węgierskiego
Jezus Chrystus, będąc bogatym, dla was stał się
ubogim, aby was ubóstwem swoim ubogacić.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 19, 23-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter