13 kwietnia
wtorek
Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wieczernik Bożego Miłosierdzia

Ocena: 0
403

Pierwszy raz Pan Jezus ukazał się św. Faustynie Kowalskiej w klasztorze w Płocku. Tu również otrzymała polecenie namalowania Jego wizerunku.

fot. archiwum ZMBM w Płocku

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku

 

Na terenie klasztornym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie przed 90 laty mieszkała s. Faustyna Kowalska, trwa właśnie budowa nowej świątyni – sanktuarium Bożego Miłosierdzia. – Podjęłyśmy decyzję o budowie kościoła, ponieważ ruch pielgrzymkowy jest coraz większy, obecna kaplica okazuje się za mała – mówi s. Diana Kuczek, przełożona domu zgromadzenia w Płocku.

Wieża świątyni znajduje się w miejscu, w którym s. Faustyna Kowalska w swojej celi zakonnej na pierwszym piętrze dawnej oficyny zobaczyła Jezusa. Stąd będzie nosić nazwę Wieża Miłosierdzia.

 


SPOTKANIE Z JEZUSEM

S. Faustyna przyjechała do Płocka w czerwcu 1930 r., z domu zgromadzenia w Kiekrzu koło Poznania, gdzie krótko zastępowała jedną z chorych sióstr przy pracy w kuchni. W Płocku siostry prowadziły Zakład Anioła Stróża dla dziewcząt i kobiet potrzebujących moralnego i materialnego wsparcia. Kiedy przybyła tu s. Faustyna, dom miał ich pod opieką około stu.

W klasztorze mieszkało ponad trzydzieści sióstr. Zakon prowadził też piekarnię i sklep piekarniczy. „Przez cały czas wspólnej pracy niczym się nie wyróżniała starszeństwem” – opisywała później pracująca z przyszłą świętą s. Marcelina Kobrzyniecka.


Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 15 (806), 11 kwietnia 2021 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 14 kwietnia 2021


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 kwietnia

Wtorek, II Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni/wspomnienie św. Marcina I, papieża i męczennika
«Trzeba wam się powtórnie narodzić».
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 3, 7b-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter