19 października
wtorek
Ziemowita, Jana, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wspólnota na wakacjach

Ocena: 5
881

Wakacje to dla wielu wspólnot czas rekolekcji, spotkań i integracji. Jak epidemia wpłynęła na tegoroczne plany?

fot. arch. Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej

Pierwsze zaproszenia na wyjazdy wakacyjne pojawiają się jeszcze zimą. Kiedy ruszają zapisy, listy na pierwsze turnusy rekolekcyjne zapełniają się po kilku dniach. Później pozostaje tylko planowanie, pakowanie, odliczanie i niekończące się rozmowy o tym „jak to będzie w tym roku”. Każdy, kto choć raz przeżył taki wakacyjny wyjazd wie, że słowa „nie mogę się doczekać” powracają jak refren ulubionej piosenki.

Ten rok dla wielu wspólnot będzie jednak nieco inny, nie tylko dlatego, że w wakacyjnym niezbędniku, oprócz kremu do opalania i kapelusza, znajdą się maseczki ochronne i płyn do dezynfekcji. Organizacja wypoczynku wakacyjnego, z zachowaniem wszystkich wymagań sanitarnych, ze względu na epidemię koronawirusa jest niemałym wyzwaniem. Dlatego niektóre wspólnoty zmieniły plany i będą realizować rekolekcje w skróconej formie, inne dla bezpieczeństwa postanowiły zrezygnować.

 


OAZOWA SZACHOWNICA

Dla wielu oazowiczów wakacje kojarzyły się najczęściej z piętnastodniowymi rekolekcjami. Organizacja tegorocznych wyjazdów dla młodzieży pozostaje w gestii diecezji i tylko nieliczne decydują się na tradycyjne rekolekcje wyjazdowe. Większość wybrała formę skróconą, albo stacjonarną, w której uczestnicy w ciągu dnia biorą udział w rekolekcjach, a wieczorem powracają do swoich domów. Rekolekcje odwołał Kościół Domowy, jak informuje ks. Marek Sędek, moderator krajowy Ruchu Światło – Życie.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 27 (767), 05 lipca 2020 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 15 lipca 2020

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 października

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły
Dzień Powszedni/ wsp. bł. ks. Jerzego Popiełuszki/ wsp. św. Pawła od Krzyża, prezbitera/ wsp. świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues’a, prezbiterów, oraz Towarzyszy
Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie,
abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 12,35-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter