30 maja
sobota
Ferdynanda, Karola, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wszyscy bywamy chorymi

Ocena: 0
113

– Sakrament chorych to moment spotkania Jezusa z człowiekiem. Spotkania, w którym jest miłosierdzie Jezusowe, uzdrowienie, które przychodzi w sakramencie, ale służy wszystkim! To jest wydarzenie, które zmienia nie tylko chorych, ale i cały Kościół – mówił abp Grzegorz Ryś podczas obchodów XXVI Światowego Dnia Chorego w Łodzi.

fot. ks. Paweł Kłys

Podczas liturgii udzielono sakramentu chorych, a na jej zakończenie zostało pobłogosławionych i posłanych 20 wolontariuszy hospicjum domowego Caritas.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, zwracając się do chorych i personelu medycznego Szpitala Miejskiego w Poznaniu, zauważył, że Kościół jest przekonany, iż każdy człowiek cierpiący winien walczyć z chorobą i wszystkimi godziwymi sposobami starać się o zachowanie swego zdrowia.

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach abp Marek Jędraszewski przypomniał, że Kościół ma obowiązek przygarniania wszystkich dotkniętych chorobą i cierpieniem. – Stąd troska Kościoła o rodziców, krewnych i znajomych, którzy otaczają swoją miłością i współczuciem chorych. Z tego zatroskania Kościoła wynika duszpasterstwo chorych. Wszyscy oni są wielkim skarbem Kościoła – podkreślił.

O tym, że podjęte kierunki zmian w służbie zdrowia napawają nadzieją, mówił abp Sławoj Leszek Głódź w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku-Chełmie./xpk,KAI

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 maja

Sobota, VII Tydzień Wielkanocny
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika albo wspomnienie św. Zdzisławy
Poślę wam Ducha Prawdy,
On doprowadzi was do całej prawdy.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 28,16-20.30-31; Ps 11,4.5 i 7; J 21,20-25
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter