20 lipca
sobota
Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w archidiecezji warszawskiej

Ocena: 5
728

W uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej odprawią Msze święte i poprowadzą procesje żałobne na stołecznych cmentarzach.

fot. archwwa.pl

Kard. Kazimierz Nycz w uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, będzie przewodniczył o godz. 13:00 Mszy świętej w kościele św. Grzegorza Wielkiego. Po niej metropolita warszawski poprowadzi procesję z modlitwą za zmarłych na Cmentarzu Wolskim. 

O godz. 11:30 w kościele św. Ignacego z Loyoli zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem bp. Michała Janochy, połączona z procesją na Cmentarz Północny na Wólce Węglowej.

W tym roku Mszy świętej na Powązkach będzie przewodniczył bp Piotr Jarecki. Liturgia rozpocznie się o godz. 12:30 w kościele św. Karola Boromeusza, a po niej wyruszy procesja z modlitwą za zmarłych na Cmentarz Powązkowski.

Bp Rafał Markowski będzie przewodniczył o godz. 13:00 Mszy świętej w kościele św. Katarzyny na Służewie, a następnie poprowadzi procesję żałobną na cmentarzu przy kościele. 

2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Metropolita warszawski w Dzień Zaduszny, 2 listopada, poprowadzi o godz. 18:00 procesję żałobną do krypt archikatedry warszawskiej, gdzie pochowani są m.in. arcybiskupi warszawscy i książęta mazowieccy. O godz. 19:00 rozpocznie się Msza święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 lipca

Sobota, XV Tydzień zwykły
Dzień powszedni albo wspomnienie bł. Czesława
W Chrystusie Bóg pojednał świat z sobą,
nam zaś przekazał słowo jednania.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 12, 14-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipca



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter