21 maja
wtorek
Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wylosuj misjonarza. Podaruj mu swoją modlitwę w Wielkim Poście

Ocena: 0
359

To już jedenasta edycja akcji „Misjonarz na Post”. Jej celem jest modlitewne wspieranie konkretnego misjonarza. Aby włączyć się w akcję, należy wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wylosować osobę, za którą będziemy się modlić.

Materiał prasowy

Akcja „Misjonarz na Post” oficjalnie rozpoczyna się w Środę Popielcową – pierwszy dzień Wielkiego Postu. W ramach inauguracji swojego misjonarza wylosował bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji EP ds. Misji. Biskup kielecki będzie wspierał modlitewnie w czasie Wielkiego Postu albertynkę pracującą w Argentynie – s. Danutę Krzystoń.

– Na mocy chrztu świętego wszyscy jesteśmy misjonarzami. Właśnie dlatego dobrze jest włączać się w misyjny wysiłek Kościoła i wspierać go modlitewnie. Inicjatywa „Misjonarz na Post” do tego właśnie zachęca i bardzo w tym pomaga, ubogacając tym samym Kościół – podkreśla bp Jan Piotrowski.

Kraje misyjne to często ubogie rejony naszej planety. Ludziom brakuje tam wszystkiego. Kościół wychodzi naprzeciw ich potrzebom.

– Kościół wiarygodny to taki, który dobrze rozpoznaje potrzeby ludzi. Zarówno te duszpasterskie, jak i te zwykłe – codzienne. Taki właśnie jest Kościół na misjach. Misjonarze przez to, że są blisko ludzi, uczestniczą w ich kulturze zyskują zaufanie tych, wśród których pracują. Głoszą Ewangelię bezpośrednio i przekonująco – mówi Michał Jóźwiak, koordynator akcji „Misjonarz na Post”.

Jak dołączyć?
Inicjatywa ma na celu duchowe wspieranie polskich misjonarzy. Aby wziąć w niej udział – wystarczy wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz. Każdy indywidualnie wybiera formę duchowego wspierania wylosowanego misjonarza lub misjonarki.

– Zależy nam na tym, żeby polscy misjonarze wiedzieli, że mają solidne duchowe zaplecze, że jest wielu ludzi, którzy o nich pamiętają w modlitwie. Licznik na naszej stronie pokazuje, że przez cały Wielki Post uczestników akcji ciągle przybywa. Ten osobisty aspekt akcji, czyli wylosowanie konkretnego misjonarza – z imienia i nazwiska, jest wyjątkowo ważny, bo przybliża nas do konkretnego człowieka, który ewangelizuje tysiące kilometrów stąd – podkreśla o. Marcin Wrzos OMI, redaktor naczelny „Misyjnych Dróg” i portalu misyjne.pl, pomysłodawca akcji.

Jedenasta edycja
To już jedenasta edycja tej inicjatywy. Co roku dołącza do niej kilkanaście tysięcy osób, a dodatkowe stałe wsparcie dla misjonarzy deklaruje ponad 43 tysięcy Przyjaciół Misji Oblackich. Na profilach akcji w mediach społecznościowych można znaleźć treści dotyczące codzienności polskich misjonarzy – filmy, zdjęcia, infografiki. Wszystko po to, aby przybliżyć uczestnikom temat misji. Akcji co roku honorowego patronatu udzielają: abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP i metropolita poznański, oraz bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Według danych Komisji Episkopatu Polski ds. Misji na świecie pracuje obecnie 1673 polskich misjonarzy. Obok ewangelizacji zajmują się też poprawą jakości życia ludzi, wśród których pracują. Budują studnie, ośrodki zdrowia czy placówki edukacyjne. Pokazują w ten sposób, że Jezus przez ręce wielu ludzi troszczy się o nich.

Wylosuj misjonarza, za którego będziesz się modlił/a: misjonarznapost.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 maja

Wtorek, VII Tydzień wielkanocny
Nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego,
jak tylko z krzyża Pana naszego

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 9, 30-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna do św. Rity 13-21 maja
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter