22 czerwca
sobota
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

XXIX Targi Wydawców Katolickich - wraca Święto Dobrej Książki

Ocena: 5
166

Już po raz 29. czytelnicy, autorzy i wydawcy wspólnie przeżywać będą Święto Dobrej Książki. W dn. 11-14 kwietnia 2024 r. odbędą się XXIX Targach Wydawców Katolickich.

Materiał prasowy

Po raz kolejny w gościnnych progach Arkad Kubickiego swoją ofertę zaprezentują oficyny kościelne, zakonne i świeckie z całego kraju. rganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, a jego Partnerem – Zamek Królewski w Warszawie. 

Wchodzące w skład programu towarzyszącego spotkania autorskie, promocje książek, dyskusje panelowe oraz wystawy odbędą się w salach Zamku Królewskiego, a także namiotach ustawionych tuż przed Arkadami Kubickiego. Jak zawsze wiele interesujących propozycji znajdą dla siebie również miłośnicy filmu religijnego. 

Ks. Roman Szpakowski SDB, prezes zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich zaznacza, że książka może pełnić rolę wiernego towarzysza tych trudnych zmagań z otaczającą nas rzeczywistością. – Dobre Słowo, które od blisko 30 lat pomagają upowszechniać nasze Targi może stanowić drogowskaz uczciwego postępowania, opartego na kanonie zachowań wywodzącym się z tradycji chrześcijańskiej – mówi duchowny.

Tradycyjnie każda edycja Targów aktywnie włącza się w realizację aktualnego hasła Roku Duszpasterskiego - obecnie brzmi ono „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła” – oraz w Rok Modlitwy przygotowujący do Jubileuszowego Roku Świętego 2025 jako czasu łaski dla Kościoła i wiernych. Targowe wydarzenie włączy się również w Rok Rodziny Ulmów oraz Rok Arcybiskupa Antoniego Baraniaka, metropolity poznańskiego i niezłomnego biskupa okresu komunizmu, a także w Rok Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, w 40. rocznicę jego porwania i męczeńskiej śmierci.

Nieodzownym elementem  targowych wydarzeń będzie także finał Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS. Uroczystość wręczenia tego wyjątkowego wyróżnienia dla polskich publikacji religijnych za rok 2024 zaplanowano podczas gali, która odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia w Katedrze Polowej Wojska Polskiego (Warszawa, ul. Długa 13/15).   

Kwietniowe wydarzenie będzie jednocześnie ostatnim akcentem przygotowującym środowisko ludzi książki o tematyce religijnej do szczególnego wydarzenia jakim będzie przyszłoroczna edycja TWK związana z jubileuszem 30-lecia ich istnienia. – Przed nami  szczególnie wymagający czas w dotychczasowej historii Stowarzyszenia. Liczę, że tegoroczna odsłona Święta Dobrej Książki pomoże nam jak najlepiej przygotować się do tego wyzwania – podsumowuje prezes SWK. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 czerwca

Sobota, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Jezus Chrystus, będąc bogatym, dla was stał się ubogim,
aby was ubóstwem swoim ubogacić.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 24-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter