16 kwietnia
wtorek
Kseni, Cecylii, Bernardety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zakończyło się spotkanie Rady Administracyjnej Fundacji św. Jana Pawła II

Ocena: 4.6
462

Ważną sprawą jest to, żeby dziedzictwo św. Jana Pawła II nie było tylko jakimś archiwalnym zabytkiem – powiedział Vatican News abp Marek Jędraszewski.

Fot. Vatican News

Kwestia przekazywania młodym dziedzictwa i nauczania św. Jana Pawła II, ogłoszenie nagrody św. Jana Pawła II oraz organizacja kwietniowych dni papieża Polaka na uniwersytetach rzymskich to główne tematy podejmowane podczas obrad Rady Administracyjnej Fundacji św. Jana Pawła.

Zamysłem Jana Pawła II było to, aby fundacja jego imienia, która powstała z jego inicjatywy, była żywo zainteresowana przekazywaniem wiary i kultury chrześcijańskiej, zwłaszcza dla ludów i narodów na Wschodzie

– podkreślił w rozmowie z Radiem Watykańskim – Vatican News abp Marek Jędraszewski, biorący wziął udział w obradach Rady. 

Metropolita krakowski przypomniał, że działania Fundacji skierowane są w dużej mierze do młodych.

Zwłaszcza gdy chodzi o młodzież, trzeba docierać do nich z przesłaniem miłości, nadziei, wolności, z przesłaniem w gruncie rzeczy Ewangelii

– dodał abp Jędraszewski.

Zastanawialiśmy się nad tym, co zrobić, żeby Fundacja służyła propagowaniu dzieła i osoby Jana Pawła II

– zaznaczył Przewodniczący Rady Administracyjnej ks. prał. Paweł Ptasznik. 

Spotkanie Rady Administracyjnej rozpoczęło się we wtorek 23 stycznia Mszą św. przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Przewodniczył jej abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. 

Jan Paweł II powołał Fundację dekretem z 16 października 1981 r. Jest organizacją kościelną non-profit. Realizuje inicjatywy o charakterze edukacyjnym, naukowym, kulturalnym, religijnym i charytatywnym związane z pontyfikatem Papieża Polaka.

Oficjalna siedziba Fundacji mieści się w Watykanie. Instytucja ma przedstawicieli niemal na całym świecie. Wspomagają to dzieło modlitwą, ofiarami, wsparciem materialnym. Jednym z owoców działania Fundacji jest akademik w Lublinie oraz stypendia dla młodych zza wschodniej granicy, m.in. z Ukrainy, Białorusi, którzy studiują m.in. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Władzę zwierzchnią nad Fundacją Jana Pawła II sprawuje każdorazowy metropolita krakowski. Przewodniczącym Rady Administracyjnej jest ks. prał. Paweł Ptasznik.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 kwietnia

Środa, III Tydzień wielkanocny
Każdy, kto wierzy w Syna Bożego, ma życie wieczne,
a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 35-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter