23 lutego
sobota
Romany, Damiana, Polikarpa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zmiany personalne w archidiecezji warszawskiej

Ocena: 0
4941

Kardynał Kazimierz Nycz wręczył dekrety księżom zmieniającym parafie i obejmującym pierwsze swoje probostwa.

fot. Anna Wojtas/archidiecezja warszawska

Najmłodsi księża, którzy objęli parafię nie przekroczyli 50. roku życia: Ks. Paweł Sobstyl, ks. Sławomir Gocałek i ks. Jarosław Kucharczyk. Najmłodsi proboszczowie mają po 19 lat życia kapłańskiego za sobą.

Publikujemy listę zmian personalnych w archidiecezji warszawskiej:

Księża proboszczowie, którzy w 2018 r. odchodzą na emeryturę:

Ks. prałat Stanisław Golba, dotychczasowy proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku, w dekanacie brwinowskim, przechodzi na emeryturę i zamieszka w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie Poduchownym.

Ks. prałat Tadeusz Jaworski, dotychczasowy proboszcz parafii  Narodzenia Pańskiego w Błoniu, w dekanacie błońskim, przechodzi na emeryturę i pozostaje w parafii jako rezydent.

 Ks. prałat Stefan Kazulak, dotychczasowy proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu, w dekanacie grójeckim, przechodzi na emeryturę i obejmie funkcję rezydenta w parafii św. Małgorzaty DM w Łomiankach, w dekanacie kampinoskim.

Ks. kanonik Grzegorz Krysztofik, dotychczasowy proboszcz MB Szkaplerznej w Warce, w dekanacie wareckim, przechodzi na emeryturę.

Ks. kanonik Paweł Piotrowski, po przyjęciu rezygnacji z urzędu proboszcza parafii Dzieciątka Jezus w Warszawie, w dekanacie żoliborskim, zostaje rezydentem w dotychczasowej parafii.

Ks. prałat Adam Szczygielski, dotychczasowy proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego
w Grodzisku Maz., w dekanacie grodziskim, przechodzi na emeryturę i zostaje rezydentem w dotychczasowej parafii.

Ks. prałat Henryk Trzaskowski, dotychczasowy proboszcz parafii św. Floriana w Mogielnicy, w dekanacie mogielnickim, przechodzi na emeryturę i pozostaje w parafii jako rezydent.

Ks. kanonik Henryk Zarzycki, dotychczasowy proboszcz parafii św. Małgorzaty DM w Leoncinie, w dekanacie kampinoskim, przechodzi na emeryturę i zamieszka w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie Poduchownym.

 

Nominacje na urząd proboszcza:

Ks. Krzysztof Bańkowski, dotychczasowy wikariusz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie – Żbikowie, w dekanacie pruszkowskim, mianowany proboszczem parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaskach, w dekanacie błońskim.

Ks. Paweł Bekus, dotychczasowy rezydent w parafii św. Augustyna w Warszawie, w dekanacie wolskim, mianowany proboszczem parafii Narodzenia NMP w Warszawie, w dekanacie staromiejskim.

Ks. Sławomir Gocałek, dotychczasowy wikariusz parafii Bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, mianowany proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego w Boglewicach, w dekanacie wareckim.

Ks. Grzegorz Jaszczyk, dotychczasowy proboszcz parafii św. Mateusza Ew. w Dawidach, w dekanacie raszyńskim, mianowany proboszczem parafii św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku, w dekanacie brwinowskim.

Ks. Jarosław Kucharczyk, dotychczasowy wikariusz parafii św. Wojciecha BM w Płochocinie, w dekanacie błońskim, mianowany proboszczem parafii MB Szkaplerznej w Warce, w dekanacie wareckim.

Ks. Mirosław Lewaszkiewicz, dotychczasowy proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Boglewicach, w dekanacie wareckim, mianowany proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu, w dekanacie grójeckim.

Ks. Ludwik Nowakowski, dotychczasowy rezydent w parafii św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie, w dekanacie laseckim, mianowany proboszczem parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Kostowcu, w dekanacie raszyńskim.

Ks. Paweł Sobstyl, dotychczasowy rezydent w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, mianowany proboszczem parafii Dzieciątka Jezus w Warszawie, w dekanacie żoliborskim.

Ks. Robert Strzemieczny, dotychczasowy proboszcz parafii Narodzenia NMP w Warszawie, w dekanacie staromiejskim, mianowany proboszczem parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, w dekanacie śródmiejskim.

Ks. Jarosław Szulc, dotychczasowy wikariusz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, mianowany proboszczem parafii św. Mateusza Ewangelisty w Dawidach, w dekanacie raszyńskim.

Ks. Grzegorz Wieteska, dotychczasowy proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Bramkach, w dekanacie błońskim, mianowany proboszczem parafii Narodzenia Pańskiego w Błoniu, w dekanacie błońskim.

Ks. Zbigniew Wojtaś, dotychczasowy proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaskach, w dekanacie błońskim, mianowany proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego w Grodzisku Maz., w dekanacie grodziskim.

Ks. Grzegorz Wolski, dotychczasowy proboszcz parafii Świętego Ducha w Werdunie, w dekanacie tarczyńskim, mianowany proboszczem parafii św. Floriana w Mogielnicy, w dekanacie mogielnickim.

Ks. Krzysztof Woźniak, dotychczasowy proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Kostowcu, w dekanacie raszyńskim, mianowany proboszczem parafii św. Małgorzaty DM w Leoncinie, w dekanacie kampinoskim.

Ks. Janusz Wójcikowski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Stanisława BM w Warszawie, w dekanacie wolskim, mianowany proboszczem parafii Świętego Ducha w Werdunie, w dekanacie tarczyńskim.

Ks. Zdzisław Żelazko, dotychczasowy wikariusz parafii św. Floriana w Brwinowie, w dekanacie brwinowskim, mianowany proboszczem parafii św. Maksymiliana w Kolbego w Bramkach, w dekanacie błońskim.

Inne:

Ks. Tadeusz Sowa, dotychczasowy proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, w dekanacie śródmiejskim, po przyjęciu rezygnacji z urzędu proboszcza, pozostaje w parafii jako rezydent, przy zachowaniu funkcji Moderatora Wydziałów Duszpasterskich KMW.

Księżom życzymy obfitości Bożych łask i tego, by w codziennej posłudze dążyli do tego, aby być kapłanami na wzór Serca Jezusowego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -